niedziela, 21 października 2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE IX Niedziela Zwykła 03.06.2018 r.

Trwamy w oktawie Uroczystości Bożego Ciała, dzisiaj Dzień Opatrzności Bożej, po mszy można złożyć ofiarę na budowę kościoła Opatrzności Bożej w Warszawie jako wotum naszego Narodu.

W tym tygodniu wspomnienie liturgiczne: we wtorek św. Bonifacego.

Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca P. Jezusa od poniedziałku do soboty o godz. 18:30, a w niedzielę po mszy o godzinie 11:00.

W środę biuro parafialne czynne od 16:00 do 17:00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w połączeniu z nabożeństwem czerwcowym.

W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała posługę w procesji podejmują następujące wioski:

Poniedziałek- Jabłonowo i Węglewo

Wtorek- Romanowo

Środa- Walkowice

Czwartek- przy grocie Matki Bożej -Jabłonowo i Węglewo, przy stacji XII drogi krzyżowej-Kruszewo i Bronisławki, przy dzwonach- Walkowice i Marunowo i Romanowo Górne przy krzyżu misyjnym- Sarbia i Sarbka

W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Po mszy wyruszy procesja do Figury NSPJ przy ul. Dworcowej i tam odbędzie się nabożeństwo czerwcowe.

W sobotę wspominamy Serce Niepokalanego Serca  NMP.

Zachęcam do udziału w Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, wyjście z Czarnkowa 3 lipca, wejście na Jasną Górę 15 lipca. Zapisy 16 i 30 czerwca w parafii św. Marcina w Poznaniu, godz. 13:00- 15:00 oraz online od 1 do 7 lipca. W przyszłą niedzielę będziemy gościli uczestników Pielgrzymki.

Zachęcam również do udziału w pielgrzymce z parafii św. Michała w Poznaniu do Medjugorie. Dokładne informacje można uzyskać u ks. proboszcza.

16 czerwca w sobotę planujemy wizytę w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Lubaszu z dziećmi, które były u I Komunii św. Proponuje wyjazd z rodzicami własnym transportem. Kto nie będzie miał możliwości proszę o zgłoszenie do przyszłej niedzieli byśmy mogli zorganizować transport.

Za tydzień będziemy gościli Siostry Serafitki, które razem z nami będą modliły się o nowe powołania zakonne.

Za sprzątanie kościoła mieszkańcom Jabłonowa oraz za złożoną ofiarę zł na kościół. Za tydzień proszę o sprzątanie mieszkańców z Jabłonowa : Bloki 59, 84,85

Wszystkim którzy czynnie zaangażowali się w budowanie ołtarzy, dziewczynkom sypiącym kwiatki, noszącym sztandary, baldachim, Dyrektorowi WDK , ministrantom, p. Kościelnemu i Organiście

za ofiary od chorych na Kościół zł

Za dary do kuchni