czwartek, 16 sierpnia 2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 20.05.2018 r.

Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 1050 rocznicę Biskupstwa w Poznaniu i 90- lecie powstania naszej Parafii. Gościmy ks. Abp. Stanisława Gądeckiego. Kończy się okres wielkanocny.

W tym tygodniu wspomnienie liturgiczne:   we wtorek św. Rity z Cascii, w sobotę św. Filipa Nereusza.

W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, msze św. o godz. 11:00 i 19:00.

Nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty o godz. 18:30, a w niedzielę po mszy o godzinie 11:00.

W środę biuro parafialne czynne od 16:00 do 17:00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w połączeniu z nabożeństwem majowym.

W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i wiecznego Kapłana. Będziemy polecać wszystkich kapłanów, a także nowe, liczne powołania do kapłaństwa, a także Maryję Matkę Wspomożycielkę Wiernych prosić będziemy o wstawiennictwo nad Kościołem w Chinach. W tym dniu przypada odpust w Czarnkowie w Parafii pw. Chrystusa Najwyższego Kapłana. Adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy św. do godz. 20:30. W czasie adoracji okazja do spowiedzi.

W piątek po mszy wieczornej spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania.

W sobotę ks. Abp. Metropolita w Katedrze w Poznaniu udzieli święceń kapłańskich kandydatom diakonom. Polećmy Ich w modlitwie.

Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ofiary przed kościołem przeznaczymy na ogrzewanie kościoła.

Za sprzątanie kościoła mieszkańcom Jabłonowa oraz za złożoną ofiarę zł na kościół. Za tydzień proszę o sprzątanie mieszkańców z Jabłonowa : p. Tadeusza Dziadosza, p. Józefa Dychtanowicza, p. Edwarda Zacharę, p. Tomasza Sądeja, p. Zenona Kłosa

Za wszystkie dary do kuchni

Za ofiarę na kościół w kwocie zł

Za ofiarę zł od dzieci komunijnych- za tę ofiarę został ufundowany relikwiarz dla św. Dzieci Fatimskich zł oraz oddałem do złocenia monstrancję której koszt złocenia pokryjemy z tej ofiary.

Serdecznie dziękuję Państwu Ścigała, Panom               Jerzemu i Dariuszowi Wargin za pomoc w pracach przy kościele.

Paniom z kuchni szkolnej za wykonane prace dla Parafii.

Paniom, które wykonały ciasta na dzisiejszą uroczystość.

Zapowiedzi przedślubne:

Andrzej Wilhelm,st. Wolnego, Napachanie, i Magdalena Sikora st. wolnego, Jabłonowo

ks. Paweł Piotr Froelich proboszcz