wtorek, 18 g 2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Uroczystość Zmartwychstania Pańskiego 01.04.2018 r.

Zmartwychwstał Pan ALLELUJA ! Weselmy się i Radujmy !

Wszystkim Drogim Parafianom i gościom życzę obfitych łask Pan, który Żyje wśród nas niech napełnia nas Pokojem, ufnością i nadzieją byśmy orędzie Zmartwychwstałego nieśli tam gdzie On nas pośle.

Życzenia przekazuję od Ks. Abp. Stanisława Gądeckiego, ks. Bp. Zygmunta Robaszkiewicza z Morombè na Madagaskarze, Siostry Teresy Kaczmarek CR z Watykanu,O. Aleksander Paprzycki OFM. Conv. , O. Kazimierz Maniecki OSPP z Jasnej Góry i mojego Brata ks. Piotra Froelicha.

Zmiana godziny odprawienia mszy św. w dni powszednie na godz. 19:00.

Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych, msze św. według porządku niedzielnego, zmiana w Walkowicach na godz. 9:30. W tym dniu ofiara zbierana do puszek przeznaczona jest na WT UAM, KUL i szkoły katolickie.

W piątek w oktawie wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Za tydzień Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Na mszy św. o godz. 11:00 nastąpi uroczyste wprowadzenie relikwii św. Siostry Faustyny Kowalskiej, której dokona ks. Kanonik Jan Kasprowicz- proboszcz Bazyliki Prymasowskiej w Gnieźnie. Po mszach św. zbiórkę przeznaczona jest na Caritas.

Z tej okazji w sobotę przed uroczystością zapraszamy na czuwanie modlitewne przed wprowadzeniem relikwii św. Faustyny Kowalskiej po mszy św. o godz. 19:00. Wyjątkowo zmienimy msze św. w Walkowicach z niedzieli na sobotę 7 kwietnia na godz. 17:00.

Codziennie Koronka do Bożego, w Niedziele Zmartwychstania i w II święto Wielkanocy po mszy św. o godz. 11:00, a od wtorku do soboty po mszy św. wieczornej.

W czwartek biuro parafialne czynne od 16:00 do 17:00.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w połączeniu z Mszą wieczorną.

W pierwszy piątek i pierwszą sobotę odwiedziny chorych według stałego porządku od godz. 8.00

Za sprzątanie kościoła mieszkańcom Walkowic oraz za złożoną ofiarę na kościół   zł. Za tydzień proszę o sprzątanie mieszkańców Walkowic : p. Agnieszkę Rążewską, p. Andrzeja Kantora, p. Andrzeja Wagnera, p. Eugeniusza Bukowskiego, p. Romana Wagnera

za ofiary na daninę diecezjalną, oraz na ogrzewanie kościoła

za modlitwę i życzliwe kwiaty i dobre słowa zwłaszcza w W. Czwartek

za dary do kuchni jakie otrzymałem z różnych wiosek

Szczególne słowa wdzieczności za pomoc i wszystkie dobre słowa i podpowiedzi dotyczące liturgii i składam dla Szanownego Pana Kościelnego Stefana Nowaczyka

za uczestnictwo i zaangażowanie w liturgii Św. Triduum przez ministrantów, lektorów i Scholę Młodzieżow, i Pana Szafarza

Panom Strażakom za służbę I czuwanie w czasie Adoracji Pana Jezusa w Grobie Pańskim

Państwu Januchowskim, Państwu Radziejewskim, Państwu Wysockim, Państwu Grzęda, Państwu Janc i Pani Halinie Wasilewskiej za pomoc w dekoracjach I pracy na rzecz Parafii

Panu Leszkowi Chojnackiemu z Marunowa I współpracownikom za kwiaty wokół kościoła i plebani, a także do Grobu Pańskiego

Panu Krystianowi Mrozińskiemu za wykonane prace dla relikwii i monstrancji

Panu Pawłowi Nerkowskiemu za wykonane fotografie

wszystkim świeckim zaangażowanym w liturgię

u ministrantów i z tyłu kościoła można zabrać koperty do daniny diecezjalnej.

Zapowiedzi przedślubne: Maciej Andrzej Holka, st. wolnego, Stróżewice, Sylwia Elżbieta Bukowska, st. wolnego, Marunowo