wtorek, 18 g 2018
Nasza Parafia

Miejsca Kultu

W służbie Bogu

Licznik odwiedzin
870688
dzisiajdzisiaj265
wczorajwczoraj276
w tym tygodniuw tym tygodniu541
w tym miesiącuw tym miesiącu4806
gości on line 47

Archiwum

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXXIII Niedziela zwykła 19.11.2017 r.

W tym tygodniu wspomnienie liturgiczne: w poniedziałek św. Rafała Kalinowskiego, we wtorek Ofiarowanie NMP, w środę św. Cecylii- patronki muzyki kościelnej, będziemy polecać jej wstawiennictwu p. Organistę oraz naszą Schole, w czwartek św. Papieża Klemensa, w piątek św. Andrzeja Dung- Lac- i męczenników z Wietnamu, w sobotę św. Katarzyna z Aleksandrii i        bł. Maria Franciszka Siedliska.

Wymienianki za zmarłych przed mszą św. w połączeniu z modlitwą różańcową.

W poniedziałek spotkanie kręgu biblijnego.

Biuro parafialne czynne w środę od 16.00-17.00.

W czwartek adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 19:30. W czasie adoracji spowiedź św.

W piątek spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Proszę aby na to spotkanie przyszła młodzież z klasy VII.

Za tydzień w niedzielę uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata kończąca rok liturgiczny w kościele i patronalne święto Akcji Katolickiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ministrantów na mszy o godz. 8:15 będziemy modlić się w ich intencji. Ofiara w tym dniu będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

Już dziś zapowiadam, że 6 grudnia po mszy św. roratniej odbędzie się spotkanie z p. Ewą z firmy Vestimentum z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych odnośnie alb.

Otrzymaliśmy wiadomość z Lwowa od sekretarza Ks. Arcybiskupa Mokrzyckiego że w kwietniu przyszłego roku nasza Parafia otrzyma relikwie św. Papieża Jana Pawła II. Otrzymaliśmy już dla Parafii relikwie Dzieci Fatimskich Św. Franciszka i Hiacynty Martõ z sanktuarium MB w Fatimie.

Zostały zakupione dwa relikwiarze dla naszej Parafii dla relikwii św. Papieża Jana Pawła II i św s. Faustyny Kowalskiej.

Dziękuję:

za sprzątanie kościoła mieszkańcom Romanowa i złożoną ofiarę na kościół. Za tydzień proszę o sprzątanie mieszkańców Romanowa : p.Jacka Michalskiego, p.Piotra Peksę, p.Jana Jankowskiego, p.Piotra Rogowskiego, p.Dariusza Kotasę

za dary do kuchni które otrzymałem od Nadleśnictwa Sarbia

Do nabycia kalendarze z Archiwum Archidiecezji Poznańskiej, Przewodnik katolicki, Gość niedzielny

Zmarł nasz parafianin śp. Stanisław Ciesiółka z Romanowa Górnego. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 20 listopada o godz. 14:00 w Romanowie Górnym.

Polećmy Zmarłego Miłosierdziu Bożemu, Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

ks. Paweł Piotr Froelich

 proboszcz