wtorek, 25 września 2018
Nasza Parafia

Miejsca Kultu

W służbie Bogu

Licznik odwiedzin
845395
dzisiajdzisiaj163
wczorajwczoraj264
w tym tygodniuw tym tygodniu427
w tym miesiącuw tym miesiącu8495
gości on line 34

Archiwum

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ NAJŚWIĘSZEJ TRÓJCY 11.06.2017

1. Spowiedź w poniedziałek od godz. 18.15 natomiast we wtorek i środę od godz. 18.00.
2. Nabożeństwo czerwcowe w poniedziałek i wtorek o godz. 18.30 natomiast od środy przez całą Oktawę Bożego Ciała w łączności z procesją eucharystyczną .
3. W poniedziałek po Mszy Świętej spotkanie Kręgu Biblijnego.
4. W środę nowenna przed Mszą Świętą o godz. 18.45.
5. Biuro Parafialne czynne będzie w środę od 17.00 – 18.00
6. Dziękujemy za dary do kuchni: nabiał i owoce.
7. Dziękujemy sprzątającym kościół mieszkańcom OS. Leśnego za pracę i ofiarę na remont kaplicy w Walkowicach 480zł. W tym tygodniu prosimy o pomoc w sobotę na godz. 9.00 wszystkich mieszkańców ul. Parkowej. Panie prosimy o pomoc w kościele, a Panów na zewnątrz świątyni.
8. Dziękuje rodz. składającym daninę diecezjalną. Jesteśmy zobowiązani przez naszego Metropolitę do złożenia ofiary za wszystkich mieszkańców naszej parafii. Koperty na daninę możemy zabierać u ministrantów przed kościołem albo ze stolika pod chórem. Do dziś daninę złożyło już 385 rodzin czyli prawie 38% wszystkich parafian.
9. Składam serdeczne podziękowanie w imieniu mieszkańców Walkowic wszystkim rodziną z naszej parafii, które złożyły dar serca na remont generalny kaplicy w Walkowicach. W tym tygodniu uczyniło to 28 rodz. z naszej parafii oraz Matki Różańcowe z Walkowic, Pierwsza i Druga Róża przekazują 1000zł.Do chwili obecnej koszty materiałowe oraz koszty wykonanej pracy przekroczyły 50800 złotych. Zwracam się w imieniu mieszkańców Walkowic, Rady Ekonomicznej oraz własnym z serdecznym apelem o dobrowolną pomoc finansową, która pomoże nam w najbliższych 3 tyg. pokryć koszty materiałowe oraz koszty pracy związane z remontem generalnym kaplicy w Walkowicach . Dobrowolne ofiary na ten cel prosimy złożyć w najbliższych tygodniach w kopertach, które możemy zabierać ze stolika z tyłu kościoła albo u przedstawicieli Rady Ekonomicznej przed kościołem.. W tym tyg. odebraliśmy płyty posadzkowe a także zostały przywiezione pięknie odnowione i ubogacone złoceniami stacje Drogi Krzyżowej .20 czerwca zostanie zamontowane piękne nowe tabernakulum. W najbliższych 2 tyg. zostanie położona nowa posadzka zostanie wymalowana profesjonalnie cała kaplica.
10. Chorzy przekazali w poniedziałek 5.06 - 520zł na remont kaplicy
11. W czwartek na 8.15 proszę wszystkie dzieci klas 4 na Mszę Świętą z podz. Panu Bogu za 1 rok życia eucharystycznego.
12. Zapowiedzi przedmałżeńskie pierwsze:
Adam Rążewski st. w. rz-kat. zam. Walkowice 52 oraz Anna Maria Szwedek st. w. rz-kat. zam. Zofiowo 24
Michał Walerowski st. w. rz-kat. zam. Sarbka 16 oraz Magdalena Mrotek st. w. rz-kat. zam. Sarbka 16
Zapowiedzi przedmałżeńskie drugie:
Daniel Ratajczak st. w. rz-kat. zam. Sarbia 18 i Klaudia Gruntkowską st. w. rz-kat. zam. Sarbia 18.
Łukasz Kudliński st. w. rz-kat. zam. ul. Leśna 2 oraz Agnieszka Rogosz st. w. rz-kat. zam. Sarbia 32/c
Pragną przyjąć łaskę sakramentu małżeństwa.
13. W środę o godz. 18.00 zbiórka wszystkich ministrantów. Proszę także o obecność wszystkich chłopców służących w Walkowicach i Węglewie
14. W środę 14.06 o godz. 19.00 Msza Święta z nieszporami o Najświętszym Sakramencie i pierwsza procesja eucharystyczna. Bardzo proszę o liczny udział dziewczynek sypiących kwiaty, ministrantów. Proszę o pomoc w czasie procesji przez całą oktawę Panów i Panie zaangażowanych w procesje eucharystyczne. Boże Ciało: główna procesja przejdzie ulicami: Pilską, Lipową, Towarową i Pilską do kościoła. Proszę o pomoc naszych strażaków w zabezpieczeniu naszej procesji. W oktawie Bożego Ciała w piątek 16.06 odpowiedzialnymi za procesje wokół kościoła będą mieszkańcy Marunowa, Bronisławek i Os. Polnego w sobotę 17.06 Sarbia i Sarbka w niedzielę Kruszewo, w poniedziałek Jabłonowo i Węglewo we wtorek Romanowo w środę Walkowicę a w Czwartek 22.06 ołtarze przygotują przy Matce Bożej Kruszewo i Bronisławki, przy 12 stacji Drogi Krzyżowe Walkowice i Romanowo, przy dzwonach Sarbia i Sarbka i przy krzyżu misyjnym Jabłonowo i Węglewo
15. W sobotę bardzo proszę na godz. 11.00 wszystkich drogich parafian na Mszę Świętą z udziałem wszystkich kapłanów dekanatu czarnkowskiego. Będzie to jednocześnie moje pożegnanie z kapłanami naszej wspólnoty.
16. W czwartek ks. Arcybiskup potwierdził iż z dniem 01.07.2017 roku rozpocznę posługę proboszcza w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Koziegłowach pod Poznaniem z zadaniem zbudowania kościoła. Pragnę do końca czerwca wykonać główne prace remontowe w kaplicy w Walkowicach. Bardzo proszę o modlitwę w int. naszej parafii, nowego proboszcza oraz mojej osoby. Bóg Zapłać za wszelką życzliwość. Chciałbym pożegnać się z Drogimi Parafianami w ostatnią niedziele czerwca tzn. 25.06.2017r. W czwartek ks. Arcybiskup powołał na funkcje proboszcza naszej parafii ks. mgr. Pawła Froelicha dotychczasowego wikariusza parafii św. Krzyża w Szamotułach . Nowy ksiądz proboszcz podejmie swoje obowiązki z dniem 1 lipca.
W sobotę bardzo proszę na godz. 11.00 wszystkich drogich parafian na Mszę Świętą z udziałem wszystkich kapłanów dekanatu czarnkowskiego. Będzie to jednocześnie moje pożegnanie z kapłanami naszej wspólnoty.