sobota, 19 sierpnia 2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚW. 04.06.2017

1. W poniedziałek Święto Matki Kościoła. Msze Święte o godz. 11.00 i 19.00/
2. Spowiedź od pon. do soboty od godz. 18.15.
3. Obchód chorych w poniedziałek 05.06 od godz. 13.00 Bronisławki następnie OS. Polne, Marunowo, Sarbia i Sarbka.
4. Nabożeństwo czerwcowe od poniedziałku do soboty o 18.30 a w niedziele o 17.00 .
5. W poniedziałek po Mszy Świętej spotkanie Kręgu Biblijnego.
6. W środę nowenna przed Mszą Świętą o godz. 19.00 a w czwartek adoracji do 21.30
7. Biuro Parafialne czynne będzie w środę i czwartek od 17.00 – 18.00
8. Dziękujemy za dary do kuchni: nabiał, wędliny, owoce i ciasto.
9. Dziękujemy sprzątającym kościół mieszkańcom z ul. Towarowej i Pilskiej za pracę i ofiarę na remont kaplicy w Walkowicach 510zł. W tym tygodniu prosimy o pomoc w sobotę na godz. 9.00 wszystkich mieszkańców Os. Leśnego . Panie prosimy o pomoc w kościele, a Panów na zewnątrz świątyni.
10. Dziękuje rodz. składającym daninę diecezjalną. Jesteśmy zobowiązani przez naszego Metropolitę do złożenia ofiary za wszystkich mieszkańców naszej parafii. Koperty na daninę możemy zabierać u ministrantów przed kościołem albo ze stolika pod chórem. Do dziś daninę złożyło już 382 rodzin czyli prawie 38% wszystkich parafian.
11. Składam serdeczne podziękowanie w imieniu mieszkańców Walkowic wszystkim rodziną z naszej parafii, które złożyły dar serca na remont generalny kaplicy w Walkowicach. Uczyniło to ponad 25 rodz. z naszej parafii i z poza jej granic. Zwracam się w imieniu mieszkańców Walkowic, Rady Ekonomicznej oraz własnym z serdecznym apelem o dobrowolną pomoc finansową, która pomoże nam w najbliższych 3 tyg. pokryć koszty materiałowe oraz koszty pracy związane z remontem generalnym kaplicy w Walkowicach . Dobrowolne ofiary na ten cel prosimy złożyć w najbliższych tygodniach w kopertach, które możemy zabierać ze stolika z tyłu kościoła albo u przedstawicieli Rady Ekonomicznej przed kościołem. Do chwili Obecnej koszty remontu wyniosły już 41,5 tys. zł. W tym tyg. mamy do odbioru płyty posadzkowe na całą kaplicę w następnym tyg. powinniśmy uregulować zobowiązania wobec złotników, malarzy. Dziękuje rodzinom, które złożyły dar serca: rodz. z Walkowic 200zł, narzeczeni z Walkowic 50zł, była parafianka z Walkowic 200zł, rodz. z Romanowa G. 500zł, rodz. z Romanowa G. 200zł, rodz. z Kruszewa 200zł. Dziękuje panu Przemysławowi Zbońkowi za 2 dni ciężkiej pracy w kaplicy w Walkowicach.
12. Chorzy przekazali 810zł na remont kaplicy
13. W czwartek odpust Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana w parafii w Czarnkowie na Osiedlu.
14. Zapowiedzi przed małżeńskie:
Daniel Ratajczak st. w. rz-kat. zam. Sarbia 18 i Klaudia Gruntkowską st. w. rz-kat. zam. Sarbia 18.
Łukasz Kudliński st. w. rz-kat. zam. ul. Leśna 2 oraz Agnieszka Rogosz st. w. rz-kat. zam. Sarbia 32/c
Pragną przyjąć łaskę sakramentu małżeństwa.
15. Dzisiaj w całej Polsce 10 Święto Dziękczynienia przed Świątynią zbiórka ofiar na Świątynie Opatrzności w Warszawie
16. Dzisiaj festyn rodzinny „Mama Tata i ja” zorganizowany przez ZS w Kruszewie początek festynu o 12.15. Mamy zaproszenie na pyszny obiad, bardzo dobre ciasto, kawę, lody liczne konkursy oraz cenną loterię fantową. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian
17. Boże Ciało: główna procesja przejdzie ulicami: Pilską, Lipową, Towarową i Pilską do kościoła. W oktawie Bożego Ciała w piątek 16.06 odpowiedzialnymi za procesje wokół kościoła będą mieszkańcy Marunowa, Bronisławek i Os. Polnego w sobotę 17.06 Sarbia i Sarbka w niedzielę Kruszewo, w poniedziałek Jabłonowo i Węglewo we wtorek Romanowo w środę Walkowicę a w Czwartek 22.06 ołtarze przygotują przy Matce Bożej Kruszewo i Bronisławki, przy 12 stacji Drogi Krzyżowe Walkowice i Romanowo, przy dzwonach Sarbia i Sarbka i przy krzyżu misyjnym Jabłonowo i Węglewo
18. W czwartek ks. Arcybiskup potwierdził iż z dniem 01.07.2017 roku rozpocznę posługę proboszcza w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Koziegłowach pod Poznaniem z zadaniem zbudowania kościoła. Nowy proboszcz naszej parafii będzie ogłoszony 8.06 .2017r.
Pragnę do końca czerwca wykonać główne prace remontowe w kaplicy w Walkowicach. Bardzo proszę o modlitwę w int. naszej parafii, nowego proboszcza oraz mojej osoby. Bóg Zapłać za wszelką życzliwość. Chciałbym pożegnać się z Drogimi Parafianami w ostatnią niedziele czerwca tzn. 25.06.2017r.