Nasza Parafia

Miejsca Kultu

W służbie Bogu

Licznik odwiedzin
941796
dzisiajdzisiaj43
wczorajwczoraj256
w tym tygodniuw tym tygodniu1627
w tym miesiącuw tym miesiącu5632
gości on line 10

Archiwum

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela- Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 21.04.2019 r.

               

Dziś Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim Drogim Parafianom i gościom przebywającym na terenie naszej Parafii, Dobrodziejom i Życzliwym Ludziom łączącym się z naszą Parafią duchowo życzę obfitych łask paschalnych Pana Zmartwychwstałego, który żyję wśród nas, niech napełnia nas Pokojem, ufnością i nadzieją byśmy orędzie Zmartwychwstałego w różne sprawy naszej codzienności.

Życzenia nadeszły dla naszej wspólnoty od: Ks. Abp. Stanisława Gądeckiego, ks. Bp. Zygmunta Robaszkiewicza z Morombé i O. Stefana Szymoniaka na Madagaskarze, s. Teresa Kaczmarek z Sekretariatu Stolicy Apostolskiej, O. Kazimierz Maniecki Definitor Jasnej Góry, ks. Józef Raj z Bambergii, Ks. rektor seminarium Pablo Fernandez-Martos Montero z Chile, ks. Casio Marques z Brazylii, Sióstr Serafitek z Rocha w Poznaniu i w Chodzieży, Sióstr z Fatimy, Sióstr Karmelitanek z Jasnej Góry i Poznania, S. Silvana Calcagnile z Florencji,

W drugi dzień świąt Wielkanocnych zbiórka po mszy św. przeznaczona będzie na UAM i KUL. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po mszy św. o godz. 12:00 Koronka do Bożego miłosierdzia oraz modlitwy ku czci św. Jana Pawła II po nabożeństwie możliwość uczczenia Jego relikwii.

Koronka do Bożego Miłosierdzia od wtorku do soboty po mszy św.

W Środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w połączeniu z Mszą św. o godz. 18.00.

W czwartek biuro parafialne czynne od godz. 16:00 do 17:00. Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 19:30.

W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, ze względu na oktawę Wielkanocną.

Za tydzień uroczystość Miłosierdzia Bożego, po mszy św. o godz. 12:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i po niej spotkanie dla dzieci komunijnych – wstępna zbiórka z rozdzieleniem tekstów. W tym dniu zbiórka do puszek przeznaczona będzie na dzieła Caritas naszej Archidiecezji.

W gablocie umieszczono szczegółowy program odpustu ku czci naszego Patrona św. Wojciecha jaki odbędzie się w Gnieźnie zachęcam do zapoznania się i uczestnictwa, zwłaszcza ciekawa jest procesja 27 kwietnia o godz. 19.30 nieszpory w Katedrze w Gnieźnie i następnie procesja ul. Gniezna na Wzgórze Zbarskie.

W naszym kościele odpust św. Wojciecha odbędzie się w poniedziałek 29 kwietnia. Mszy św. o godz. 18.00 przewodniczyć będzie Ks. Infułat Ireneusz Szwarc- Proboszcz Katedry św. Ap. Piotra i Pawła w Poznaniu i nasz były Wikariusz, zapraszam wszystkich Parafian i sympatyków naszej Parafii do wspólnej modlitwy by wyprosić liczne łaski u Tego wielkiego Patrona naszej Ojczyzny. Zachęcam też do uczestnictwa w uroczystości poczty sztandarowe.

Jest propozycja wyjazdu do Parafii MB. Fatimskiej w Koziegłowach z okazji imienin Ks. prob. Kan. Jerzego Ranke. w dniu 28 kwietnia br. chętnych prosimy o zapisy w zakrystii.

Dziękuję :

Za dary do kuchni jakie otrzymałem przy poświęceniu potraw, których dokonał ks. Piotr Szkudlarek

za czuwanie przy Grobie Pańskim Strażakom z OSP

za składane ofiary na daninę diecezjalną i na nasz kościół

za ofiarę na remont kościoła w Węglewie w kwocie 150 zł od mieszkańców Jabłonowa

za uczestnictwo i zaangażowanie w Liturgii św. Triduum przez ministrantów, rektorów, scholę, parafian i pana Stefana Nowaczyka, pana Szafarza


wszystkim osobom za włożoną pracę w dekorację kościoła w Kruszewie, oraz kaplicy w Węglewie i w Walkowicach


Panu Leszkowi Chojnackiemu z Marunowa za kwiaty wokół plebani i Pani Krystynie Wargin za posadzenie kwiatów

Anonimowym pomocnikom w różnych pracach

Za sprzątanie kościoła ministrantom i P. Kościelnemu

Za tydzień poproszę o sprzątanie mieszkańców Walkowic:

p. Agnieszkę Rążewską, p. Andrzeja Kantora, p. Andrzeja Wagnera, p. Eugeniusza Bukowskiego, p. Romana Wagnera

Przy wyjściu z kościoła jest u Ministrantów prasa katolicka i można zabrać ciekawy numer ,,Miłujcie się”

Zapowiedzi przedślubne:
Adam Pilawski, st. wolnego, z parafii św. Marii Magdaleny w Czarnkowie i Natalia Busse, st. wolnego, z parafii w Kruszewie

Zmarli w tym tygodniu :

śp. Wanda Maria Pilarska, z Bronisławek, lat 68

Polećmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie...
                                                                                                                             

                                                                                                                              ks. Paweł Piotr Froelich

                                                                                                              proboszcz