OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Męki Pańskiej 14.04.2019 r.

Dziś Niedziela Męki Pańskiej, zwana przez nas Niedzielą Palmową. Podczas Mszy św. święcimy gałązki palmowe. Ofiara po mszy św. przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła.

Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień spowiedź św. wielkopostna w dekanacie: jeszcze w dniu 15 kwietnia (poniedziałek) – par. Czarnków par. pw. św. Marii Magdaleny i 16 kwietnia (wtorek) – par. Czarnków par. pw. Chrystusa Najwyższego Kapłana.

W Wielką Środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w połączeniu z Mszą św. o godz. 18.00. Biuro parafialne czynne od 16.00 do 17.00

W Wielką Środę zapraszam ministrantów oraz osoby zaangażowane w liturgię na spotkanie po Mszy św.

Plan Liturgii Wielkiego Tygodnia:

Wielki Czwartek:

dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa.

Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po niej adoracja Pana Jezusa w Kaplicy Adoracji do godz. 22.00

Wielki Piątek:

Dzień pamiątka śmierci Pana Jezusa.

Obowiązuje post ścisły od którego nie ma dyspensy.

Jutrznia o godz. 8.00.

Droga Krzyżowa w Walkowicach o godz. 10.00.

Droga Krzyżowa i Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 w czasie tego nabożeństwa rozpoczniemy nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

Nabożeństwo Męki Pańskiej z uczczeniem Krzyża św. o godz. 18.00

Po nabożeństwie adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim do godz. 22.00 w tym czasie młodzieżowy zespół poprowadzi czuwanie.

Wielka Sobota

Jutrznia o godz. 8.00

Święcenie pokarmów według wyznaczonych godzin. Przez cały dzień adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim.

Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00

Wigilia Paschalna o godz. 21.00. Proszę uprzejmie o przyniesienie świec. Na zakończenie liturgii procesja rezurekcyjna z Chrystusem Zmartwychwstałym.

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

Msza św. o godz. 6.00 nie będzie Mszy św. o godz. 8.00

W drugi dzień świąt Wielkanocnych Msze św. jak w każdą niedzielę.

W gablocie umieszczono szczegółowy program odpustu ku czci naszego Patrona św. Wojciecha jaki odbędzie się w Gnieźnie zachęcam do zapoznania się i uczestnictwa.

W naszym kościele odpust św. Wojciecha odbędzie się 29 kwietnia.

Jest propozycja wyjazdu do Parafii MB. Fatimskiej w Koziegłowach z okazji imienin Ks. prob. Kan. Jerzego Ranke. w dniu 28 kwietnia br. chętnych prosimy o zapisy w zakrystii.

Za dary do kuchni

za składane ofiary na daninę diecezjalną i na nasz kościół

Za ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego :

od mieszkańców Jabłonowa zł ,od mieszkańców Walkowic zł

Za ofiarę na remont kościoła w Węglewie: od Osoby z Sarbii zł, anonimowa ofiara zł, od P. Barbary i Pawła Smoczkiewicz z Krzyszkowa zł,

Pani Jadwidze Furman za palmy

Panu Dyrektorowi Domu Kultury w Kruszewie za nagłośnienie w czasie Drogi Krzyżowej ulicami Kruszewa

Wszystkim zaangażowanym osobom w przygotowanie Drogi Krzyżowej.

Za sprzątanie kościoła mieszkańcom Walkowic i złożoną ofiarę

Za tydzień poproszę o sprzątanie mieszkańców Walkowic:

p. Daniela Justa,Wiesława Rążewskiego, Jarosława Jeleńkowskiego, Pawła Wychylewskiego, Rafała Łozińskiego

Zmarli w tym tygodniu :

śp. Julia Chrzanowska l.82 z os. Polnego, śp. Czesław Jarzyński l.69 z Walkowic, oraz ks. Michał Miara proboszcz z Boruji Kościelnej l.46

Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...

Święconka

10.00 – Walkowice