OGŁOSZENIA PARAFIALNE II NIEDZIELA ADWENTU 09.12.2018 r.

Dzisiaj po mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. Ofiary po mszach św. przeznaczymy na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

Rada Rodziców Szkoły w Kruszewie zaprasza dzisiaj na pierogi, pierniki i inne atrakcje świąteczne. Będzie można degustować i zrobić zakupy na święta, a przy okazji wesprzeć naszą szkołę.

Również dzisiaj odbędzie się kiermasz świąteczny dla szkoły w Sarbi na sali wiejskiej w godzinach od 16:00 do 20:00.

Po Mszach św. można nabyć poświęcone opłatki oraz świece Caritas małe w cenie 6 zł a duże po 13 zł. Jest to jednocześnie ofiara na Wigilijne Dzieło Pomocy Caritas. Są do nabycia kalendarze naszego Archiwum Archidiecezjalnego w cenie 4 zł

W tym tygodniu wspomnienie liturgiczne: we wtorek św. Damazego, w środę NMP z Guadalupe, w czwartek św. Łucji, w piątek św. Jana od Krzyża

Od poniedziałku od piątku msze św. roratnie – czuwanie z Matką Bożą na przyjście Pana o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Dzieci i młodzież zapraszamy z lampionami. Przed Mszą św. składają serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami przy figurze Matki Bożej. Dla dzieci będzie losowanie figurek Matki Bożej a dla dorosłych ikony Matki Bożej.

W poniedziałek Mszy św. spotkanie kręgu biblijnego.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w połączeniu z Mszą św.

W czwartek  biuro parafialne czynne od godz. 16:00 do 17:00. Po mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 19.30. W czasie adoracji okazja do spowiedzi św.

Za tydzień zbierana będzie dobrowolna ofiara na paczki dla chorych.

Spowiedzi w dekanacie czarnkowskim:

Lubasz sobota (15.12.)

Ryczywół  poniedziałek (17.12.)

Kruszewo wtorek (18.12.)
Gębice i Huta  wtorek (18.12.)

Połajewo środa (19.12.)

Boruszyn czwartek (20.12.)

Czarnków piątek CHNK Czarnków (21.12)

Czarnków św. M.M. Czarnków (22.12)

Od 1 stycznia 2019 roku nastąpi zmiana godzin nabożeństw naszej Parafii:

w niedzielę Msze św będą odbywały się w następujących godz. :

8.00 i 12.00 w Kruszewie, o godz.9.15 w Węglewie, i o godz. 10.30 w Walkowicach,w dni powszednie o godz. 18.00

Za dary do kuchni

Za ofiary od chorych

W tym tygodniu zostało zamontowane nagłośnienie w kościele w Węglewie. Całość inwestycji to koszt 6500 zł, które zostało już pokryte m.in. z pieniędzy z zabawy andrzejkowej, przy tej okazji serdecznie dziękuję p. Michałowi Wroteckiemu za wykonane prace instalacyjne. Podziękowania składam również dla Pana dr Mieczysława Stolpe ze Swarzędza za projekt i okazaną życzliwość dla Parafii.

Za ofiarę na remont kościoła w Węglewie , od rodziny Ratajczaków z Węglewa  zł, od rodziny z Węglewa zł, od rodziny Katarzyny i Przemysława Pachołek z Kruszewa  zł, do rodziny z Jabłonowa zł

Za sprzątanie kościoła mieszkańcom Romanowa Górnego oraz za złożoną ofiarę  zł.

Za tydzień poproszę o sprzątanie mieszkańców Romanowa Górnego: p. Radosława Łyczykowskiego, p. Rafała Kunysza, p. Wojciecha Nyklewicza, p. Andrzeja Graconia, p. Arkadiusza Terleckiego , p. Tomasza Dreczke

ks. Paweł Froelich