Nasza Parafia

Miejsca Kultu

W służbie Bogu

Licznik odwiedzin
941796
dzisiajdzisiaj43
wczorajwczoraj256
w tym tygodniuw tym tygodniu1627
w tym miesiącuw tym miesiącu5632
gości on line 9

Archiwum

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXXI Niedziela Zwykła 04.11.2018 r.

W tym tygodniu wspomnienie liturgiczne: w piątek: rocz. pośw. Bazyliki na Lateranie, w sobotę: św. Leona papieża i DK

W tych dniach do 8 listopada każdy kto jest w stanie łaski uświęcającej i kto nawiedzi cmentarz lub kościół parafialny i kto odmówi modlitwy może uzyskać odpust zupełny odmawiając w intencji Ojca Św. Modlitwy ,,Wierzę w Boga”, ,, Ojcze nasz”, i ,,Zdrowaś Mario”

W Kościele będą wystawione relikwie świętych i błogosławionych Kościoła Katolickiego dlatego też drzwi szklane będą zamknięte.

Za tydzień będziemy przeżywali niedzielę 11 listopada jako dzień 100 lecia odzyskania niepodległości. Ofiara w tym dniu zbierana w czasie Mszy św. przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Proszę o dekoracje domostw flagami narodowymi.Będziemy też polecali w modlitwach Kościół prześladowany za wiarę.

W tym dniu parafianie nasi chcą wesprzeć małżonków Dagmarę i Kacpra Rosada rodziców Franciszka, który ma 15 miesięcy i poważnie choruje. Koszt leczenia jest bardzo duży i dlatego taką pomoc i solidarność.

W poniedziałek z okazji 5 dnia miesiąca uczcimy św. Faustynę a po Mszy św. spotkanie kręgu biblijnego.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek biuro parafialne czynne od godz. 16:00 do 17:00.

W czwartek po mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 19.30. W czasie adoracji okazja do spowiedzi św.

W piątek i w sobotę odwiedziny chorych według wyznaczonych stałych tras.

Uprzejmie proszę o uregulowanie zobowiązań wobec parafii składając należne ofiary za prolongaty miejsc na cmentarzu w Kruszewie i Walkowicach. Mieszkańcy Walkowic składają ofiary u pana Jana Koźmy, natomiast opłaty na groby na cmentarzu w Kruszewie składamy w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.

Parafia Chrystusa Jedynego Zbawiciela w Swarzędzu organizuje pielgrzymkę do Meksyku. Szczegóły w gablocie.

24.11 nasza Archidiecezja z księdzem Arcybiskupem na czele zaprosi obraz Matki Boskiej Częstochowskiej do perygrynacji po naszej archidiecezji. Osoby chętne do wyjazdu na tę uroczystość proszę o zgłoszenie w zakrystii.

Zachęcam do czytelnictwa prasy katolickiej „Gość Niedzielny”, „Przewodnik katolicki”.

Nasza Parafia organizuje zabawę andrzejkową w dniu 17 listopada br. o godz. 19.00 na sali WDK w Kruszewie. Całkowity koszt przeznaczony jest na dalszy remont kościoła w Węglewie. Cena biletu od pary 150 zł. Zapisy u Pani Barbary Górznej w WDK oraz w zakrystii.

Od 1 stycznia 2019 roku nastąpi zmiana godzin nabożeństw naszej Parafii:

w niedzielę Msze św będą odbywały się w następujących godz. :

8.00 w Kruszewie

9.15 w Węglewie

10.30 w Walkowicach

12.00 w Kruszewie

w dni powszednie o godz. 18.00

Dziękuję :

Panu Mariuszowi i Rafałowi Wylegała wraz z młodzieżą którzy uporządkowali cmentarz w Kruszewie

Panu Stefanowi Nowaczykowi i Kazimierzowi Kluza za prace na cmentarzu

za dary do kuchni

Dziękuję za ofiary na ASD w kwocie zł.

Za ofiarę na remont Węglewa od rodziny Wylegała z Marunowa w kwocie zł., od rodziny z Kruszewa zł., od rodziny Rehbein z Węglewa zł, od rodziny Englot z Walkowic zł

Za sprzątanie kościoła mieszkańcom Romanowa Górnego oraz za złożoną ofiarę zł.

tydzień poproszę o sprzątanie mieszkańców Romanowa Górnego: pana Krzysztofa Rążewskiego, Adama Kurowskiego, Tadeusza Rążewskiego, i Krzysztofa Gałązkę

                                              

                                                               ks. Paweł Froelich -proboszcz