Nasza Parafia

Miejsca Kultu

W służbie Bogu

Licznik odwiedzin
914790
dzisiajdzisiaj32
wczorajwczoraj261
w tym tygodniuw tym tygodniu1264
w tym miesiącuw tym miesiącu8082
gości on line 6

Archiwum

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXIX Niedziela Zwykła 28.10.2018 r.

Dzisiaj gościmy w naszej Parafii Kleryka z ASD w Poznaniu. W czasie każdej mszy św. polecamy w modlitwie nowe liczne i święte powołania do służby
w kościele. Ksiądz Kleryk po mszy św. będzie zbierał ofiary na utrzymanie Seminarium. Serdecznie dziękuję za ofiary.

Dziś też rocznica poświęcenia własnego Kościoła.

Ostatnie nabożeństwa różańcowe do środy codziennie o godz. 17:30.

W tym tygodniu wspomnienie liturgiczne: w czwartek: Uroczystość Wszystkich Świętych, w piątek wspomnienie Wszystkich wiernych zmarłych w sobotę: św. Marcina de Porres i św. Huberta.

W poniedziałek po Mszy św. spotkanie kręgu biblijnego.

W środę biuro parafialne czynne od godz. 16:00 do 17:00. oraz nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w połączeniu z różańcem św.

W czwartek nie ma adoracji Najśw. Sakramentu.

W czwartek 1 listopada - Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. na Cmentarzach naszej Parafii w:

Walkowicach o godz. 9.30

Romanowie Górnym o godz. 11.00

Sarbi o godz. 12.30

Kruszewie o godz. 14.00

W dniach od 1 do 8 listopada każdy kto jest w stanie łaski uświęcającej i kto nawiedzi cmentarz lub kościół parafialny i kto odmówi modlitwy może uzyskać odpust zupełny odmawiając w intencji Ojca Św. Modlitwy ,,Wierzę w Boga”, ,, Ojcze nasz”, i ,,Zdrowaś Mario”

W tych dniach w Kościele będą wystawione relikwie świętych i błogosławionych Kościoła Katolickiego.

W piątek 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. na cmentarzach w Kruszewie o godz. 12.00 a w Romanowie Górnym o godz. 14.00i w kościele parafialnym o godz. 18.00. Na te mszę św. zapraszamy wszystkie osoby z rodzin , które odeszły od nas do wieczności w minionym roku od 1 listopada 2017 do 1 listopada 2018. Będziemy polecać Zmarłych w naszych modlitwach.

W sobotę 3 listopada za zmarłych będziemy się modlili na cmentarzu w Walkowicach o godz. 10.00 a w Sarbi o godz. 12.00

Wymienianki za zmarłych rozpoczniemy od 2.11 przed mszą świętą. Kartki do wymienianek do nabycia u ministrantów

W minionych dniach został położony chodnik, który sfinansował Pan wicestarosta pilski, parafia pokryła 1/3 kosztów. Proszę aby Parafinie, zwłaszcza z Marunowa parkowali swoje auta ukośnie.

W przyszłą niedzielę o godzinie 11.00 będziemy gościli leśników, obchodzących święto patronalne świętego Huberta.

Uprzejmie proszę o uregulowanie zobowiązań wobec parafii składając należne ofiary za prolongaty miejsc na cmentarzu w Kruszewie i Walkowicach. Mieszkańcy Walkowic składają ofiary u pana Jana Koźmy, natomiast opłaty na groby na cmentarzu w Kruszewie składamy w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.

Parafia Chrystusa Jedynego Zbawiciela w Swarzędzu organizuje pielgrzymkę do Meksyku. Szczegóły w gablocie.

24.11 nasza Archidiecezja z księdzem Arcybiskupem na czele zaprosi obraz Matki Boskiej Częstochowskiej do perygrynacji po naszej archidiecezji. Osoby chętne do wyjazdu na tę uroczystość proszę o zgłoszenie w zakrystii.

Zachęcam do czytelnictwa prasy katolickiej „Gość Niedzielny”, „Przewodnik katolicki”.

Wiejski Dom Kultury wraz z Parafią pragną utworzyć zespół śpiewaczy (chór), który występami będzie upiększał różne uroczystości kościelne i środowiskowe. Próby będą się odbywały we wtorki o godz. 17.00. Zespół poprowadzi muzyk P Jan Margowski z Chodzieży. Osoby chętne do śpiewu w zespole zapraszamy i prosimy o zapisy w Bibliotece w Kruszewie do końca października.

Nasza Parafia organizuje zabawę andrzejkową w dniu 17 listopada br. o godz. 19.00 na sali WDK w Kruszewie. Całkowity koszt przeznaczony jest na dalszy remont kościoła w Węglewie. Cena biletu od pary 150 zł. Zapisy u Pani Barbary Górznej w WDK oraz w zakrystii.

Dziękuję :

za dary do kuchni

Dziękuję za ofiary na misje w kwocie 600 zł.

Za ofiarę na remont Węglewa od rodziny z Marunowa w kwocie zł.

Za sprzątanie kościoła mieszkańcom Sarbi oraz za złożoną ofiarę zł.

tydzień poproszę o sprzątanie pozostałych mieszkańców Romanowa Górnego: Pana Radosława Toberko, Henryka Pacanowskiego, Kazimierza Oborskiego, Henryka Figiela, Rafała Cichowicza, Henryka Okrucha, Andrzeja Antoniewicza, Leona Hunta, Radosława Dobkowskiego, Kamila Janasa, Danutę Filoda i Janusza Niklewicza.

                                   

                                               ks. Paweł Froelich -proboszcz