Nasza Parafia

Miejsca Kultu

W służbie Bogu

Licznik odwiedzin
884040
dzisiajdzisiaj105
wczorajwczoraj451
w tym tygodniuw tym tygodniu1072
w tym miesiącuw tym miesiącu8791
gości on line 11

Archiwum

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXIX Niedziela Zwykła 21.10.2018 r.

Dziś przeżywamy niedzielę misyjną dobrowolną ofiarę po mszy św. przeznaczamy na cele misyjne.

Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17:30. Zachęcam wszystkich Parafian i starszych i młodszych oraz dzieci i młodzież.

W tym tygodniu wspomnienie liturgiczne: w poniedziałek św. Jana Pawła II , we wtorek św. bp. Józefa Bilczewskiego i św. Jana Kapistrana, w środę św. Antoniego Marii Clareta.

W poniedziałek po Mszy św. będzie możliwość uczczenia relikwii św. Papieża Jana Pawła II jak co miesiąc powierzymy nasze intencje Jego wstawiennictwu. Po mszy św. spotkanie kręgu biblijnego.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w połączeniu z różańcem św.

W czwartek biuro parafialne czynne od godz. 16:00 do 17:00. Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 19:30. W czasie Adoracji okazja do spowiedzi świętej.

W piątek różaniec św. wyjątkowo po Mszy św wieczornej.

Zachęcam do czytelnictwa prasy katolickiej „Gość Niedzielny”, „Przewodnik katolicki”.

Za tydzień będziemy gościć w naszej Parafii kleryka z ASD w Poznaniu . W czasie każdej mszy św. będziemy polecać w modlitwie nowe liczne i święte powołania do służby w kościele. Kleryk po mszy św. będzie zbierał ofiary na utrzymanie Seminarium.

W sobotę 27 października br. o godz.12.00 w Kościele Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana w Czarnkowie odbędzie się pochówek dzieci zmarłych przed urodzeniem. Szczegóły uroczystości na plakacie przy wyjściu z kościoła.

Wiejski Dom Kultury wraz z Parafią pragną utworzyć zespół śpiewaczy (chór), który występami będzie upiększał różne uroczystości kościelne i środowiskowe. Próby będą się odbywały we wtorki o godz. 17.00. Zespół poprowadzi muzyk P Jan Margowski z Chodzieży.Osoby chętne do śpiewu w zespole zapraszamy i prosimy o zapisy w Bibliotece w Kruszewie do końca października.

Wiejski Dom Kultury oraz Parafia św. Wojciecha w Kruszewie wspólnie zapraszają na Koncert fortepianowy pt. „...dla Niepodległej” polskiego pianisty Pana Piotra Grelowskiego. Koncert odbędzie się 28 października br. o godzinie 16.00 w sali Wiejskiego Domu Kultury w Kruszewie. Wstęp wolny. Serdecznie zachęcam do licznego udziału w tym szczególnym czasie obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny.

Nasza Parafia organizuje zabawę andrzejkową w dniu 17 listopada br. o godz. 19.00 na sali WDK w Kruszewie. Całkowity koszt przeznaczony jest na dalszy remont kościoła w Węglewie. Cena biletu od pary 150 zł. Zapisy u Pani Barbary Górznej w WDK oraz w zakrystii.

Dziękuję :

za dary do kuchni

Dziękuję za ofiary na dzień papieski na utalentowaną młodzież zł

Za ofiarę na remont Węglewa od mieszkańca Jabłonowa zł, oraz od rodziny z Jabłonowa Buków zł.

Za sprzątanie kościoła mieszkańcom Sarbi oraz za złożoną ofiarę zł. Za tydzień poproszę o sprzątanie pozostałych mieszkańców Sarbi, którzy nie byli jeszcze wyczytani

U ministrantów można zakupić kalendarze w cenie 7 zł, oraz zabrać kartki do wymienianek.

 

                                                               ks. Paweł Froelich -proboszcz