Nasza Parafia

Miejsca Kultu

W służbie Bogu

Licznik odwiedzin
914794
dzisiajdzisiaj36
wczorajwczoraj261
w tym tygodniuw tym tygodniu1268
w tym miesiącuw tym miesiącu8086
gości on line 7

Archiwum

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXIX Niedziela Zwykła 21.10.2018 r.

Dziś przeżywamy niedzielę misyjną dobrowolną ofiarę po mszy św. przeznaczamy na cele misyjne.

Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17:30. Zachęcam wszystkich Parafian i starszych i młodszych oraz dzieci i młodzież.

W tym tygodniu wspomnienie liturgiczne: w poniedziałek św. Jana Pawła II , we wtorek św. bp. Józefa Bilczewskiego i św. Jana Kapistrana, w środę św. Antoniego Marii Clareta.

W poniedziałek po Mszy św. będzie możliwość uczczenia relikwii św. Papieża Jana Pawła II jak co miesiąc powierzymy nasze intencje Jego wstawiennictwu. Po mszy św. spotkanie kręgu biblijnego.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w połączeniu z różańcem św.

W czwartek biuro parafialne czynne od godz. 16:00 do 17:00. Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 19:30. W czasie Adoracji okazja do spowiedzi świętej.

W piątek różaniec św. wyjątkowo po Mszy św wieczornej.

Zachęcam do czytelnictwa prasy katolickiej „Gość Niedzielny”, „Przewodnik katolicki”.

Za tydzień będziemy gościć w naszej Parafii kleryka z ASD w Poznaniu . W czasie każdej mszy św. będziemy polecać w modlitwie nowe liczne i święte powołania do służby w kościele. Kleryk po mszy św. będzie zbierał ofiary na utrzymanie Seminarium.

W sobotę 27 października br. o godz.12.00 w Kościele Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana w Czarnkowie odbędzie się pochówek dzieci zmarłych przed urodzeniem. Szczegóły uroczystości na plakacie przy wyjściu z kościoła.

Wiejski Dom Kultury wraz z Parafią pragną utworzyć zespół śpiewaczy (chór), który występami będzie upiększał różne uroczystości kościelne i środowiskowe. Próby będą się odbywały we wtorki o godz. 17.00. Zespół poprowadzi muzyk P Jan Margowski z Chodzieży.Osoby chętne do śpiewu w zespole zapraszamy i prosimy o zapisy w Bibliotece w Kruszewie do końca października.

Wiejski Dom Kultury oraz Parafia św. Wojciecha w Kruszewie wspólnie zapraszają na Koncert fortepianowy pt. „...dla Niepodległej” polskiego pianisty Pana Piotra Grelowskiego. Koncert odbędzie się 28 października br. o godzinie 16.00 w sali Wiejskiego Domu Kultury w Kruszewie. Wstęp wolny. Serdecznie zachęcam do licznego udziału w tym szczególnym czasie obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny.

Nasza Parafia organizuje zabawę andrzejkową w dniu 17 listopada br. o godz. 19.00 na sali WDK w Kruszewie. Całkowity koszt przeznaczony jest na dalszy remont kościoła w Węglewie. Cena biletu od pary 150 zł. Zapisy u Pani Barbary Górznej w WDK oraz w zakrystii.

Dziękuję :

za dary do kuchni

Dziękuję za ofiary na dzień papieski na utalentowaną młodzież zł

Za ofiarę na remont Węglewa od mieszkańca Jabłonowa zł, oraz od rodziny z Jabłonowa Buków zł.

Za sprzątanie kościoła mieszkańcom Sarbi oraz za złożoną ofiarę zł. Za tydzień poproszę o sprzątanie pozostałych mieszkańców Sarbi, którzy nie byli jeszcze wyczytani

U ministrantów można zakupić kalendarze w cenie 7 zł, oraz zabrać kartki do wymienianek.

 

                                                               ks. Paweł Froelich -proboszcz