Nasza Parafia

Miejsca Kultu

W służbie Bogu

Licznik odwiedzin
914790
dzisiajdzisiaj32
wczorajwczoraj261
w tym tygodniuw tym tygodniu1264
w tym miesiącuw tym miesiącu8082
gości on line 23

Archiwum

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXVIII Niedziela Zwykła 14.10.2018 r.

Przeżywamy Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”, zbiórka do puszek przeznaczona będzie na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Fundacja ta wspiera młodzież utalentowaną i zdolną z uboższych rodzin.

Uprzejmie proszę wszystkich parafian o modlitwę za Ojca Św. i Kardynałów, Biskupów i ludzi świeckich zgromadzonych i obradujących na Synodzie w Rzymie, poświęcony tematyce ludzi młodych. W obradach synodu bierze też udział nasz Ks. Abp. Stanisław Gądecki polecajmy Go również w naszych modlitwach.

Październik to miesiąc różańca świętego. Zachęcam wszystkich Parafian i starszych i młodszych oraz dzieci i młodzież do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17:30.

W tym tygodniu wspomnienie liturgiczne: w poniedziałek św. Teresę od Jezusa, we wtorek św. Jadwigę Księżną Śląska, w środę św. Ignacego z Antiochii, w czwartek św. Łukasz Ew., w piątek bł. ks. Jerzego Popiełuszki m., w sobotę św. Jana Kantego.

W poniedziałek po Mszy św. spotkanie kręgu biblijnego.

We wtorek wspominamy 40 rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w połączeniu z różańcem św. Po Mszy św. spotkanie na probostwie dla małżeństw.

W czwartek biuro parafialne czynne od godz. 16:00 do 17:00. Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 19:30. W czasie Adoracji okazja do spowiedzi świętej. W tym dniu w modlitwie polecamy wszystkich pracowników służby zdrowia.

W sobotę 20 października w Szkole w Kruszewie odbędzie się VII szkolno-parafialny turniej piłki nożnej „LOLEK” poświęcony św. Papieżowi Janowi Pawłowi II. Rozpoczęcie o godz. 10.00. Zachęcamy wszystkich do udziału, do kibicowania.

W sobotę na godzinę 11 zapraszam wszystkich ministrantów na zbiórkę instruktażową w zakresie liturgii. Uprzejmie proszę rodziców o dowiezienie chłopców do kościoła i o obecność ministrantów.

Zachęcam do czytelnictwa prasy katolickiej „Gość Niedzielny”, „Przewodnik katolicki”.

Za tydzień przypada Światowa Niedziela Misyjna i początek Tygodnia Misyjnego. Ofiary zbierane do puszek przeznaczone będą na Papieskie Dzieła Misyjne.

Wiejski Dom Kultury wraz z Parafią pragną utworzyć zespół śpiewaczy (chór), który występami będzie upiększał różne uroczystości kościelne i środowiskowe. Próby będą się odbywały we wtorki o godz. 17.00. Zespół poprowadzi muzyk P Jan Margowski z Chodzieży. W ramach zachęty i promocji zaśpiewa wraz ze swoim zespołem za tydzień podczas Mszy św. o godz. 11.00. Osoby chętne do śpiewu w zespole zapraszamy i prosimy o zapisy w Bibliotece w Kruszewie do końca października.

Wiejski Dom Kultury oraz Parafia św. Wojciecha w Kruszewie wspólnie zapraszają na Koncert fortepianowy pt. „...dla Niepodległej” polskiego pianisty Pana Piotra Grelowskiego. Koncert odbędzie się 28 października br. o godzinie 16.00 w sali Wiejskiego Domu Kultury w Kruszewie. Wstęp wolny. Serdecznie zachęcam do licznego udziału w tym szczególnym czasie obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny.

Przewidywalny koszt nagłośnienia dla kościoła w Węglewie około 7500 zł nagłośnienie zakup materiałów plus wykonawca i ekspertyza

Dziękuję :

Za ofiary na ogrzewanie zł i za dary do kuchni

Za ofiarę na potrzeby kościoła od mieszkańców Marunowa Dolnego zł, na remont Węglewa od mieszkańca Kruszewa   zł.

Za sprzątanie kościoła mieszkańcom Sarbi oraz za złożoną ofiarę zł. Za tydzień poproszę o sprzątanie mieszkańców Sarbi od p. Kusów do szkoły.

Mieszkańcom Walkowic za pomoc w zorganizowaniu tapicerowania ławek – koszt zł

Panu Leszkowi Chojnackiemu za kwiaty przy kościele

Zmarł nasz Parafianin w tym minionym tygodniu: śp. Janusz Graban l. 56 z Marunowo 50 oraz śp. Henryk Sówka l. 49. Zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...                      

                                                               ks. Paweł Froelich -Proboszcz