wtorek, 18 g 2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXVII Niedziela Zwykła 07.10.2018 r.

Dzisiaj po mszy św. zbierana ofiara przeznaczona będzie na ogrzewanie. Uprzejmie proszę wszystkich parafian o modlitwę za Ojca Św. i Kardynałów, Biskupów i ludzi świeckich zgromadzonych i obradujących na Synodzie w Rzymie, poświęcony tematyce ludzi młodych. W obradach synodu bierze też udział nasz Ks. Abp. Stanisław Gądecki polecajmy Go również w naszych modlitwach.

Październik to miesiąc różańca świętego. Zachęcam wszystkich Parafian i starszych i młodszych oraz dzieci i młodzież do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17:30.

W tym tygodniu wspomnienie liturgiczne: w czwartek św. Papieża Jana XXIII, w piątek Poświęcenie Bazyliki Archikatedralnej, w sobotę bł. Honorata Koźmińskiego.

Za tydzień będziemy przeżywać Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa” , zbiórka do puszek przeznaczona będzie na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Fundacja ta wspiera młodzież utalentowaną i zdolną z uboższych rodzin.

W poniedziałek po Mszy św. spotkanie kręgu biblijnego.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w połączeniu z różańcem św.

W czwartek biuro parafialne czynne od godz. 16:00 do 17:00. Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 19:30.

Zachęcam do czytelnictwa prasy katolickiej „Gość Niedzielny”, „Przewodnik katolicki”.

Za sprzątanie kościoła mieszkańcom Sarbi oraz za złożoną ofiarę     zł. Za tydzień poproszę o sprzątanie mieszkańców Sarbi od p. Jaroszewskich do p. Walerowskich

za ofiary od chorych zł

serdeczne podziękowania składam Mamie O. Jesse i Jej rodzinie za dary do kuchni

Państwu Ścigała za miód

anonimowym darczyńcom za pozostałe dary do kuchni

Panu Krzysztofowi i Maciejowi Gwardzik za pomoc w pracach przy kościele w Węglewie

za ofiarę na remont kościoła w Węglewie od Małgorzaty Demczyńskiej z synem w kwocie zł, od rodziny Gilów zł oraz od rodziny Gidzewicz zł, od rodziny Chwalisz i Wasilewskich zł, od narzeczonych z Kruszewa zł, od rodz. z Jabłonowa Buki zł, i od rodziny z Jabłonowa zł

Dotychczas w Węglewie udało się:

Pomalować ściany w prezbiterium i zakrystii i skuć zawilgocone ściany w zakrystii i na zewnątrz koscioła

zamontować odnowione tabernakulum w cenie 1800 zł, oraz sygnaturkę liturgiczną w kwocie 900 zł

oddaliśmy do Pracowni witrażowej Pana Krzysztofa Mazurkiewicza z Koszalina witraż do naprawy i wpłaciliśmy zł, a całkowity koszt to 5000 zł

nowe oświetlenie w prezbiterium koszt 700 zł

oddaliśmy do naprawy żyrandole i do złocenia monstrancję i relikwiarz św. Wojciecha. Przy tej okazji został znaleziony dokument certyfikat o autentyczności relikwii ex ossibus – z kości podpisany przez Sługę Bożego Jego Eminencję Ks. Stefana Kard. Wyszyńskiego – Prymasa Polski z 17 października 1968 r.

I dotychczasowe koszty w całości to około 17.000 zł

Zmarli nasi Parafianie w tym minionym tygodniu : śp. Marek Czekała l. 62 z Jabłonowa, śp. Bolesława Halina Jarosz- Ławińska l. 80 z ul. Szkolnej z Kruszewa. Zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...

ks.Paweł Froelich – prob.