wtorek, 18 g 2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXIV Niedziela Zwykła 16.09.2018 r.

Dzisiaj przeżywamy odpust w Walkowicach, msza św. o godz. 13:00 . Zachęcam do udziału mieszkańców Walkowic i Parafian.

W tym tygodniu wspomnienie liturgiczne: w poniedziałek św. Roberta Bellarmina bp. dK., św.abp. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego ., we wtorek św. Stanisława Kostki zak., patrona Polski, w środę św. Januarego bp. i m., w czwartek św. mm. Andrzeja Kim Taegon, pr., Pawła Chong Hasang i tow., w piątek św. Mateusza ap. i ew.

W poniedziałek 17 września br. od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św. dla osób bierzmowanych i ich rodzin.

W poniedziałek przypada rocznica najazdu Sowietów 17 września 1939r  na Polskę. W modlitwach w czasie Mszy św. będziemy polecali tych co oddali życie za Ojczyznę i co zginęli na Wschodzie.

Uroczystość bierzmowania we wtorek 18 września br. w dzień patrona młodzieży św. Stanisława Kostki. Sakramentu bierzmowania udzieli  J. E. ks. bp. Damian Bryl na mszy św. o godz. 18:00.
Z tego względu msza św. zostanie przesunięta z godz. 19:00 na 18:00. O godz. 17:30 Ks. Biskup Poświęci Krzyż i część cmentarza w Romanowie Górnym. Parafian z Romanowa zapraszam na godz. 17.00 do kaplicy na cmentarzu rozpoczniemy modlitwą różańcową. Zachęcam mieszkańców do udziału w uroczystości poświęcenia.

W poniedziałek po Mszy św. spotkanie kręgu biblijnego.

W środę biuro parafialne czynne od godz. 16:00 do 17:00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w połączeniu z mszą św.

W czwartek adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20:30.

W sobotę po mszy św. polecimy nasze modlitwy wstawiennictwu św. Jana Pawła II i będzie możliwość uczczenia relikwii św. Papieża.

W parafii Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana w Czarnkowie w sobotę 29 września o godz. 16:00 rozpocznie się kurs przedmałżeński. Spotkanie będą się odbywały przez cztery kolejne soboty i niedziele o 16:00 w domu katechetycznym.

Dnia 22 września w Poznaniu w kościele św. Rocha rozpocznie się Forum Duszpasterskie – ciekawe wykłady i dyskusje zapraszam do udziału chętnych proszę o zgłoszenie w zakrystii.

Za tydzień po mszy św. ofiara zbierana będzie na ogrzewanie kościoła.

Zachęcam do czytelnictwa prasy katolickiej „Gość Niedzielny”, „Przewodnik katolicki” i „Misyjne drogi”.

Za sprzątanie kościoła mieszkańcom Marunowa oraz za złożoną ofiarę zł.  Za tydzień poproszę o sprzątanie mieszkańców Marunowa od p. Forszpaniaków do p. Jagiełków.

za dary do kuchni

Zapowiedzi przedślubne:

Karolina Kurek,st. wol., par. Kruszewo, Jakub Gall, st. wol., par. Kruszewo

Joanna Rogowska, st. wolnego, par. Kruszewo, Basta Paweł, st. wolnego, par. Kruszewo,

Kamila Maciszewska, st. wol. par. Kruszewo, Przemysław Józefiak st.wol. Par. Kruszewo

zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński

ks. Paweł P. Froelich