wtorek, 25 września 2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXIII Niedziela Zwykła 09.09.2018 r.

W tym tygodniu wspomnienie liturgiczne: w środę Najświętszego Imienia Maryi, w czwartek św. Jana Chryzostoma bp. DK, w piątek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w niedziele NMP Bolesnej.

W tym tygodniu przeżywamy tydzień wychowania i modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

W dniach od 13 września do 16 września w Sanktuarium św. Krzyża w Biezdrowie trwają uroczystości odpustowe, szczegóły na plakacie w gablocie.

Od 13 do 16 września w Poznaniu odbywa się spotkanie Biskupów Europy.

Od poniedziałku rozpoczną się wstępne prace remontowe w kościele Węglewie. Po mszy św. wieczornej zapraszam małżeństwa chętne na spotkanie rodzin katolickich chcemy w ten sposób nieść pomoc, modlitwę i umocnienie dla rodzin.

We wtorek 11 września br. po mszy św. zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania, proszę o przybycie z rodzicami. W czasie tego spotkania będzie można dobrowolnie złożyć ofiarę na bierzmowanie. Ofiary te przeznaczymy na dalszą renowację naczyń liturgicznych m.in. renowację małej monstrancji i relikwiarza św. Wojciecha. W poniedziałek 17 września br. od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św. dla osób bierzmowanych i ich rodzin. Uroczystość bierzmowania nastąpi we wtorek 18 września w dzień patrona młodzieży św. Stanisława Kostki. Sakramentu bierzmowania udzieli J. E. ks. bp. Damian Bryl na mszy św. o godz. 18:00.
Z tego względu msza św. zostanie przesunięta z godz. 19:00 na 18:00. O godz. 17:30 Ks. Biskup Poświęci Krzyż i część cmentarza w Romanowie Górnym. Parafian z Romanowa zapraszam na godz. 17.00 do kaplicy na cmentarzu rozpoczniemy modlitwą różańcową. Zachęcam mieszkańców do udziału w uroczystości poświęcenia.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w połączeniu z mszą św.

W czwartek 13 dzień września, zapraszam o 18:30 na różaniec fatimski, o 19:00 msza św., a po niej procesja z figurą i adoracja Najśw. Sakramentu wyjątkowo do godz. 20:00.
Biuro parafialne czynne w czwartek od godz.16:00 do 17:00.

Za tydzień w niedziele 16 września o godz. 13:00 uroczystość odpustowa- Podwyższenie Krzyża Świętego w Kaplicy w Walkowicach. Sumę odpustową odprawi ks. dr Tomasz Nawracała z Poznania. Zachęcam do udziału mieszkańców Walkowic i Parafian.

W przyszłą niedzielę w Byszkach odbęda się gminno- parafialne dożynki o godz. 13:00 w Kaplicy w Byszkach msza św. i po niej uroczystości dożynkowe.

Dnia 22 września w Poznaniu w kościele św. Rocha rozpocznie się Forum Duszpasterskie – ciekawe wykłady i dyskusje zapraszam do udziału chętnych proszę o zgłoszenie w zakrystii.

Zachęcam do czytelnictwa prasy katolickiej „Gość Niedzielny”, „Przewodnik katolicki” i „Misyjne drogi”.

Za sprzątanie kościoła mieszkańcom os. Polnego oraz za złożoną ofiarę. Za tydzień poproszę o sprzątanie mieszkańców Marunowa od p. Dziaduchów do p. Gałązków

Za dwie ofiary indywidualne na kościół

Za ofiary na ogrzewanie kościoła , za dary do kuchni

Serdeczne podziękowania dla Parafian i Pocztu sztandarowego, którzy brali udział w uroczystościach odpustowych w Lubaszu

Zapowiedzi przedślubne:Karolina Kurek,st. Wol., par. Kruszewo, Jakub Gall, st. wol., par. Kruszewo zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński

ks. Paweł P. Froelich -prob.