wtorek, 25 września 2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XIX Niedziela Zwykła 12.08.2018 r.

Dzisiaj zbiórka do puszek przeznaczona na KUL, i WT UAM i szkoły katolickie.

W tym tygodniu wspomnienie liturgiczne: we wtorek O. Maksymiliana M. Kolbe, w piątek św. Jacka, w sobotę bł. Siostry Sancji Szymkowiak.

W poniedziałek biuro parafialne czynne od 16:00 do 17:00.

W poniedziałek 13 sierpnia po Mszy św. różaniec oraz procesja z figurą Matki Bożej.

W środę - uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. według porządku niedzielnego. W czasie każdej mszy święcimy wianki i zioła. W tym dniu przypada 450. rocznica śm. św. Stanisława Kostki. Polecajmy Jego wstawiennictwu młodzież parafii i naszej ojczyzny. Zbiórka do puszek przeznaczona jest na Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

W uroczystość Wniebowzięcia NMP w miejscowości Kolonia koło Węglewa Msza św. przy figurze Chrystusa frasobliwego o godz. 16.00

Wiejski Dom Kultury w Kruszewie zaprasza na Rajd Dziubakiewicza, który odbędzie się dzisiaj. W tym roku Rajd jedzie pod hasłem "100 lat Niepodległej" i wpisuje się w gminne obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Start na trasę Rajdu o 13.00, natomiast o 15.30 Festyn Rajdowy. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, między innymi występy artystyczne, konkurencje sprawnościowe, loterię fantową i dużo atrakcji dla najmłodszych. Szczegóły na stronie internetowej Kruszewa.

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu nadesłała ofertę możliwości kształcenia młodzieży w tej szkole, informacje wywieszone w gablocie.

za wędliny i ciasto

za kwiaty przy ołtarzu

Za sprzątanie kościoła mieszkańcom Kruszewa z ul. Dworcowej oraz za złożoną ofiarę zł. Za tydzień poproszę o sprzątanie wszystkich mieszkańców z Kruszewa z ul. Szkolnej

Trwamy w miesiącu sierpniu zachęcam do abstynencji zwłaszcza by wesprzeć tych którzy są uzależnieni i walczą z nałogiem