Nasza Parafia

Miejsca Kultu

W służbie Bogu

Licznik odwiedzin
914790
dzisiajdzisiaj32
wczorajwczoraj261
w tym tygodniuw tym tygodniu1264
w tym miesiącuw tym miesiącu8082
gości on line 7

Archiwum

OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Postu 18.03.2018 r.

Składam serdeczne podziękowanie parafianom którzy uczestniczyli w rekolekcjach oraz za złożoną ofiarę na klasztor O. Rekolekcjonisty, serdeczne słowa wdzięczności kieruje do Dyrekcji i Nauczycieli i młodzieży Szkoły Podstawowej w Kruszewie za zaangażowanie i pomoc w czasie rekolekcji.

W poniedziałek przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca i zawierzenie naszej Archidiecezji św. Józefowi. Zapraszam serdecznie wszystkie rodziny, ojców, mężczyzn i te osoby które w młodym wieku poszukują dobrego męża lub dobrej żony po to aby prosić o wstawiennictwo św. Józefa. Msza św. na godz. 18:00. Po Mszy Św. Spotkanie dla ministrantów i osób zaangażowanych w Święte Triduum Paschalne.

Od wtorku rozpoczynamy spowiedź. św. z dekanacie:

- 20 marca (wtorek) Boruszyn

- 21 marca (środa) Kruszewo, Huta

- 22 marca (czwartek) Połajewo

- 23 marca (piątek) Ryczywół

- 24 marca (sobota) Lubasz

- 26 marca (Wielki Poniedziałek) Czarnków, parafia J. Chrystusa Najwyższego Kapłana

- 27 marca (Wielki Wtorek) Czarnków, parafia św. Marii Magdaleny

Trwamy w Wielkim Poście, nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o 16:00 w Walkowicach, o 17:30 droga ulicami Kruszewa. Nabożeństwa Gorzkich Żali w niedzielę odprawiamy o 9:15 w Węglewie, o 10:45 w Kruszewie i o 12:45 w Walkowicach.

W poniedziałek spotkanie Kręgu Biblijnego.

We wtorek biuro parafialne czynne od 16:00 do 17:00.

W środę spowiedź wielkopostna w naszej Parafii w Kruszewie w godz. 11.00-12.00, 15.00-16.00, 16.30 – 17.30, 19.00 – 19.45 W kaplicy Walkowicach od godz. 15.00 – 16.00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w połączeniu z Mszą wieczorną.

W czwartek Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 19:30.
W tym czasie okazja do spowiedzi św.

W piątek o godz. 17:30 rozpoczniemy drogę krzyżową ulicami Kruszewa, przejdziemy ul. Lipową i ul. Starowiejską , zakończenie drogi w kościele i następnie msza św. Zachęcam do zabrania ze sobą świec lub zniczy. Nie będzie innych nabożeństw Drogi Krzyżowej.

Przyszła niedziela to Niedziela Męki Pańskiej- Niedziela Palmowa i początek Wielkiego Tygodnia zachęcam do przyniesienia palm. Ofiara zbierana po mszy św. przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, jest „Przewodnik katolicki” i „Gość Niedzielny”, „Misyjne drogi”.

Dziękuję:
Za sprzątanie kościoła mieszkańcom Walkowic oraz za złożoną ofiarę na kościół   zł. Za tydzień proszę o sprzątanie mieszkańców Walkowic : p. Roberta Przybyłę, p. Franciszka Lewnę, p. Gertudę Ciesiółka, p. Dorotę Chmielnik, p. Henryka Siemieniaka

Pani Elżbiecie Kudlińskiej za artystyczne prace wykonane przy relikwiarzach.

za dary do kuchni

u ministrantów i z tyłu kościoła można zabrać koperty do daniny diecezjalnej.

   ks. Paweł Piotr Froelich

proboszcz