wtorek, 18 g 2018
Nasza Parafia

Miejsca Kultu

W służbie Bogu

Licznik odwiedzin
870686
dzisiajdzisiaj263
wczorajwczoraj276
w tym tygodniuw tym tygodniu539
w tym miesiącuw tym miesiącu4804
gości on line 2

Archiwum

OGŁOSZENIA PARAFIALNE II Niedziela Adwentu 10.12.2017 r.

Dzisiaj dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po mszy św. zbiórkę do puszek przeznaczamy na fundusz pomocy Kościołowi na Wschodzie.  Po mszach św. będziemy mogli nabyć świece Caritas na stół wigilijny: małe po 6zł, duże po 13 zł. Opłatki na stół wigilijny możemy nabywać po mszach św. przy ołtarzu. Przy bocznym ołtarzu w pudełku umieszczone są kolorowe opłatki dla bydła.

W tym tygodniu wspomnienie liturgiczne: w poniedziałek św. Papieża Damazego, we wtorek NMP z Guadalupe, w środę św. Łucji, w czwartek św. Jana od Krzyża.

W poniedziałek spotkanie kręgu biblijnego. 

Biuro parafialne czynne w czwartek od 16.00-17.00. Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 19:30. W czasie adoracji spowiedź św.


Zapraszamy dzieci ,młodzież i dorosłych w środę 13 grudnia na godz. 19:00 na projekcję filmu pt. „Narodzenie” w Wiejskim Domu Kultury w Kruszewie.

W dni powszednie msze św. roratnie ku czci NMP o godz. 18:00 i w sobotę o 8:00. Dzieci przychodzą z zapalonymi lampionami, przed mszą św. składają serduszka na których wypisują dobre uczynki i składają je przy figurze Matki Bożej Fatimskiej, dla dzieci losowanie figurek Matki Najświętszej. Dorośli również mogą w tym roku składać dobre czyny na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej, dla nich losowanie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w sukience zawierzenia.

Spowiedź św. adwentowa  w parafii w poniedziałek 18 grudnia w godzinach: 11:00- 12:00, 15:00- 16:00, 16:30- 17:30, 19:00- 20:00. W kaplicy w Walkowicach od 15.00-16.00

Spowiedź św. w dekanacie 13 grudnia (środa)- Połajewo, 15 grudnia (piątek)- Ryczywół, 16 grudnia (sobota)- Lubasz, 18 grudnia (poniedziałek)- Gębice i Kruszewo, 19 grudnia (wtorek)- Boruszyn, 20 grudnia (środa)- Czarnków w Kościele p.w. Marii Magdaleny,

21 grudnia (czwartek)- Czarnków w Kościele p.w. Chrystusa Najwyższego Kapłana

Koło Rolnicze i Rada Sołecka z p. Sołtysem zaprasza w niedzielę 17 grudnia o godz. 16:00 w Sali Wiejskiego Domu Kultury w Kruszewie na spotkanie opłatkowe. W Sarbii w niedzielę o 15:00, w Jabłonowie 15 grudnia w piątek o 19:00, w sobotę 16 grudnia w Bronisławkach na godz. 16:00.

Za tydzień po mszy św. ofiarę przeznaczymy na upominki dla chorych.                         

Kalendarze misyjne do nabycia w cenie 5 zł.

Dziękuję:

za sprzątanie kościoła mieszkańcom Romanowa. Za tydzień proszę o sprzątanie mieszkańców Romanowa : p. Dariusza Kitę, Sławomira Wylegałę, p.Bogdana Nowickiego, p.Tomasza Siemieniewskiego, p. Jarosława Nowaka.

za ofiarę przeznaczona na ogrzewanie kościoła

za dary do kuchni: ciasto,

Rada Rodziców, Szkolne Koło Caritas i Uczniowie naszej szkoły w Kruszewie zapraszają wszystkich do szkoły na szkolny kiermasz świąteczny który odbędzie się dzisiaj od godz. 9:00- 14:00. Podczas spotkania można zakupić ozdoby wykonane przez rodziców i uczniów, świąteczne pierniki, barszcz, pierogi, kawę i ciasto. Atrakcją  będzie św. Mikołaj który będzie przyjmował listy od dzieci i fotografował się z nimi oraz wykwalifikowany kucharz który przygotuje pierogi w Państwa obecności.

Pielgrzymka do Ziemi Świętej z ks. Rafałem Dąbrowiczem w terminie

14-20.11.2018 r., szczegóły wyjazdu na plakacie przy wyjściu z kościoła.

Zmarła nasze parafianka śp. Jadwiga Janicka z Jabłonowa. Polećmy Zmarłą Miłosierdziu Bożemu, Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

ks. Paweł Piotr Froelich

                                                                                     proboszcz