wtorek, 18 g 2018
Nasza Parafia

Miejsca Kultu

W służbie Bogu

Licznik odwiedzin
870697
dzisiajdzisiaj274
wczorajwczoraj276
w tym tygodniuw tym tygodniu550
w tym miesiącuw tym miesiącu4815
gości on line 3

Archiwum

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXXV I niedziela adwentu 03.12.2017 r.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy adwent. Czas nowego okresu liturgicznego który będziemy przeżywać pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”

  W dni powszednie msze św. roratnie ku czci NMP o godz. 18:00 i w sobotę o 8:00. Dzieci przychodzą z zapalonymi lampionami, przed mszą św. składają serduszka na których wypisują dobre uczynki i składają je przy figurze Matki Bożej Fatimskiej, dla dzieci losowanie figurek Matki Najświętszej. Dorośli również mogą w tym roku składać dobre czyny na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej, dla nich losowanie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w sukience zawierzenia, który jest darem zmarłego śp. O. prof. Zachariasza Jabłońskiego z Jasnej Góry.

Za tydzień poświęcimy opłatki i będzie można nabyć świece Caritas.

Dzisiejsza ofiara po mszy przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła.

W tym tygodniu wspomnienie liturgiczne: w poniedziałek św. Barbarę, św. Jana Damasceńskiego, w środę św. bp Mikołaja, w czwartek św. bp Ambrożego, w piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

W poniedziałek spotkanie kręgu biblijnego.

We wtorek spotkanie z kandydatami do bierzmowania po mszy św.

W środę 6 grudnia o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z p. Ewą z firmy Vestimentum z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych odnośnie alb.

Biuro parafialne czynne w czwartek od 16.00-17.00. Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 19:30. W czasie adoracji spowiedź św.

W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Od godz. 12:00 do 13:00 wystawiony będzie Najśw. Sakrament. Jest to godzina łaski od Niepokalanej. Zachęcam do powierzenia siebie i osobistych spraw Maryi Niepokalanej. Na mszy św. o godz. 18:00 poświęcenie medalików Niepokalanej dzieciom komunijnym. Następnie uroczyste nałożenie poświęconych medalików przez rodziców albo chrzestnych. Po Mszy św. krótkie spotkanie z rodzicami dzieci. Składka przeznaczona będzie na biedne kościoły w Polsce.

Dziękuję:

za sprzątanie kościoła mieszkańcom Romanowa i złożoną ofiarę na kościół  150 zł. Za tydzień proszę o sprzątanie mieszkańców Romanowa : p. Agnieszkę Pietruszewską, p. Mariana Juskowiaka, p. Roberta Dreczkę, p. Piotra Kałużę, p. Rafała Wylegałę

za złożone ofiary od chorych 750zł

za dary do kuchni: nabiał, ciasto

p. Danucie i  p. Halinie  za dekorację adwentowe oraz p. Janinie  za wykonane prace na rzecz parafii.

Rada Rodziców, Szkolne Koło Caritas i Uczniowie naszej szkoły w Kruszewie zapraszają wszystkich do szkoły na szkolny kiermasz świąteczny 10 grudnia 2017r. od godz. 9:00- 14:00. Podczas spotkania można zakupić ozdoby wykonane przez rodziców i uczniów, świąteczne pierniki, barszcz, pierogi, kawę i ciasto. Atrakcją  będzie św. Mikołaj który będzie przyjmował listy od dzieci i fotografował się z nimi oraz wykwalifikowany kucharz który przygotuje pierogi w Państwa obecności.

Dyrektor, Nauczyciele, Pracownicy Publicznego Przedszkola w Gębicach oraz Dzieci i ich Rodzice serdecznie zapraszają na Charytatywny Koncert Świąteczny „Wszyscy razem dla Niny” i kiermasz który odbędzie się dnia 9 grudnia o godzinie 15:00 w Sali Wiejskiej w Sarbi. Nina choruje na nieuleczną, genetyczną chorobę Battena, która powoduje pogarszanie się wszystkich funkcji ośrodkowego układu nerwowego, aż do ogólnego wyniszczenia organizmu. Jedyną szansą na przedłużenie życia jest terapia prowadzona na terenie Niemiec która sfinansowana zostanie przez stronę niemiecką. Pomimo to potrzebne są środki do przeprowadzenia dodatkowych badań, zakupienia leków i pokrycia kosztów wyjazdu do Niemiec.

Pielgrzymka do Ziemi Świętej z ks. Rafałem Dąbrowiczem w terminie

14-20.11.2018 r., szczegóły wyjazdu na plakacie przy wyjściu z kościoła.

Zmarły nasze parafianki śp. Maria Centkiewicz z Sarbi i śp. Bogumiła Urbaniak z Kruszewa msza św. pogrzebowa w środę 6 grudnia w kościele w Kruszewie o godz.12:00 a następnie pogrzeb na cmentarzu. Polećmy Zmarłych Miłosierdziu Bożemu, Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

ks. Paweł Piotr Froelich

                                                                                                                                              proboszcz