niedziela, 19 listopada 2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXX Niedziela zwykła 29.10.2017 r.

Dzisiaj rocznica poświęcenia własnego kościoła, ofiary zbierane w czasie mszy przeznaczamy na dalsze inwestycje naszego kościoła.

W tym tygodniu wspomnienie liturgiczne : w środę: Wszystkich Świętych, w piątek św. Marcina Porres i św. Huberta, w sobotę św. bp. Karola Boromeusza imiennika Karola Wojtyły.

W dzień Wszystkich Świętych w kościele czcimy świętych i błogosławionych. Od 1 do 8 listopada w kościele będą wystawione przy ołtarzu relikwie świętych. W tym czasie każdy kto jest w stanie łaski uświęcającej może uzyskać odpust zupełny odmawiając w intencji Ojca Świętego modlitwy „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Mario”

Msze św. w uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada na cmentarzach w Walkowicach o godz. 9.30, w Romanowie Górnym o godz. 11:00 , w Sarbce o godz. 12:30 i w Kruszewie o godz. 14:00 .
Msze święte w dzień Wszystkich Wiernych Zmarłych 2 listopada, na cmentarzu w Kruszewie o godz. 12:00, w Romanowie Górnym o godz. 14:00.

3 listopada na cmentarzu w Walkowicach o godz. 12:00 i w Sarbce o godz. 13:30.

Kartki do wymienianek za zmarłych można zabrać od ministrantów. Wypełnione kartki można składać w zakrystii, w biurze lub w czasie zbierania ofiary.

Wymienianki od 2 listopada, będziemy polecać przed mszą św. naszych drogich zmarłych.

2 listopada na wieczorną mszę św. zapraszamy rodziny wszystkich zmarłych, którzy odeszli do wieczności od 1 listopada 2016 r. do 1 listopada 2017 r., rodziny zmarłych mogą przynieść znicz.

Dziękuje wszystkim, którzy uregulowali zobowiązania wobec parafii składając należne ofiary za prolongaty miejsc na cmentarzu w Kruszewie i Walkowicach. Mieszkańcy Walkowic składają opłaty u pana Jana Koźmy, natomiast opłaty za groby na cmentarzu w Kruszewie składamy w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.

Różaniec św. do wtorku. W wtorek biuro parafialne czynne od 16.00-17.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, spowiedź św. od 16:30, adoracja Najśw. Sakramentu  od godziny 17:00 do mszy św.

W pierwszy piątek spowiedź dla dzieci i młodzieży od 16:30 do 17:45.

Odwiedziny chorych w pierwszy piątek i pierwszą sobotę według stałego porządku.

W niedzielę 5 listopada będziemy gościć kleryków Arcybiskupiego Seminarium Duchownego.

Po wieczornej mszy św. w sobotę zapraszamy na krótkie spotkanie chętną młodzież z klerykami naszego Seminarium.

Szkoła Podstawowa w Kruszewie zaprasza do zbiórki elektrośmieci: zużyte telewizory, lodówki, pralki, komputery można składać przy wejściu do szkoły.

za sprzątanie kościoła mieszkańcom Romanowa i złożoną ofiarę na kościół  130zł. Za tydzień proszę o sprzątanie mieszkańców Romanowa : p. Renata Szyc, p. Krzysztof Ciesielski, p. Janusz Kurowski, p. Damian Bliga, p. Iwona Ramm

Za ofiarę na ogrzewanie kościoła zebraliśmy 1554zł, serdeczne Bóg zapłać. Do tej pory zebraliśmy kwotę 4915zł.

Za sprzątanie w biurze parafialnym dziewczynom Oli, Julii i Patrycji, i Dagmarze.

za dary do kuchni:  masło i jajka.