wtorek, 25 września 2018
Nasza Parafia

Miejsca Kultu

W służbie Bogu

Licznik odwiedzin
845399
dzisiajdzisiaj167
wczorajwczoraj264
w tym tygodniuw tym tygodniu431
w tym miesiącuw tym miesiącu8499
gości on line 7

Archiwum

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 12 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 25.06.2017

1. Spowiedź od pon. do soboty od godz. 18.15
2. Nabożeństwo czerwcowe od poniedziałku do piątku o godz. 18.30.
3. W środę nowenna przed Mszą Świętą o godz. 18.45.
4. Biuro Parafialne czynne będzie w środę od 17.00 – 18.00
5. W czwartek adoracja Pana Jezusa do 20.30 tego dnia obchodzimy uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła
6. Dziękujemy za dary do kuchni: miód, nabiał, owoce i ciasto.
7. Dziękujemy sprzątającym kościół mieszkańcom ul. Starowiejskiej za pracę i ofiarę na remont kaplicy w Walkowicach 320zł. W tym tygodniu prosimy o pomoc w sobotę na godz. 9.00 wszystkich mieszkańców ul. Dworcowej. Panie prosimy o pomoc w kościele, a Panów na zewnątrz świątyni.
8. Składam serdeczne podziękowanie w imieniu mieszkańców Walkowic wszystkim rodzinom z naszej parafii, które złożyły dar serca na remont generalny kaplicy w Walkowicach. W tym tygodniu ofiary złożyły 54 rodz. z naszej parafii. Do chwili obecnej ofiary na ten cel złożyły już 152 rodziny. W tym tygodniu w środę zakończymy zasadniczy remont generalny w kaplicy w Walkowicach. Zostały wykonane następujące prace nowa posadzka z pięknych płyt, zostały wykonane i zamontowane nowe okna i drzwi, został zamontowany nowy sufit wraz z izolacją, zostały wymienione instalacje elektryczna i nagłośnienia, zostały odnowione stacje drogi krzyżowej wraz ze złoceniami. W środę zostanie zamontowany nowy obraz olejny wykonany przez artystów z Poznania( twórców obrazów św. Siostry Faustyny, św. Jana Pawła II, Sługi Bożego Kard. Augusta Hlonda znajdujące się w naszym kościele parafialnym) mamy także już w kaplicy nowe tabernakulum oraz nowe oświetlenie . Koszty materiałowe i koszty pracy do końca czerwca przekroczą kwotę 86000 zł. Do chwili obecnej dzięki szczodrobliwości drogich parafian spłaciłem już 75500 zł. Do najbliższego piątku spłacę wszystkie zobowiązania dotyczące remontu kaplicy w Walkowicach.
9. Zmarli nasi parafianie : śp. Henryk Palczak lat 71 z Sarbi 40 . Pogrzeb odbył się w sobotę .
Śp. Agnieszka Chojnacka lat 99 z Walkowic. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o 13.00 Msza Święta w kościele a następnie pogrzeb na cmentarzu w Walkowicach
10. Zapowiedzi przedmałżeńskie pierwsze :
Hubert Oborski st. w. rz-kat. zam. Romanowo Górne 4 oraz Monika Maria Kuta st. w. rz-kat. zam. Gulcz ul. Czarnkowska 29
Zapowiedzi przedmałżeńskie drugie:
Jakub Jan Parecki st. w. rz-kat. zam. Ujście ul. Strzelecka 1 oraz Natalia Just st. w. rz-kat zam. Romanowo G. 18a
Pragną przyjąć łaskę sakramentu małżeństwa.
11. W tym tyg. 30 czerwca zakończę służbę proboszcza w naszej parafii a następnego dnia obowiązki proboszcza przejmie ksiądz Paweł Froelich, którego powitamy uroczyście w sobotę i niedzielę podczas Mszy Świętych.
Pragnę podziękować moim kochanym Parafianom za 10 lat wspólnej modlitwy , pracy , nauki, radości i cierpienia , które mogliśmy dzięki łasce Pana Boga wspólnie przeżyć. Życzę Wam wszystkim Bożego błogosławieństwa oraz opieki NMP i świętego Wojciecha. Polecam Was wszystkich w pokornej modlitwie. Zostańcie z Bogiem.