wtorek, 19 czerwca 2018
Nasza Parafia

Miejsca Kultu

W służbie Bogu

Licznik odwiedzin
820024
dzisiajdzisiaj107
wczorajwczoraj203
w tym tygodniuw tym tygodniu310
w tym miesiącuw tym miesiącu3849
gości on line 16

Archiwum

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 12 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 25.06.2017

1. Spowiedź od pon. do soboty od godz. 18.15
2. Nabożeństwo czerwcowe od poniedziałku do piątku o godz. 18.30.
3. W środę nowenna przed Mszą Świętą o godz. 18.45.
4. Biuro Parafialne czynne będzie w środę od 17.00 – 18.00
5. W czwartek adoracja Pana Jezusa do 20.30 tego dnia obchodzimy uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła
6. Dziękujemy za dary do kuchni: miód, nabiał, owoce i ciasto.
7. Dziękujemy sprzątającym kościół mieszkańcom ul. Starowiejskiej za pracę i ofiarę na remont kaplicy w Walkowicach 320zł. W tym tygodniu prosimy o pomoc w sobotę na godz. 9.00 wszystkich mieszkańców ul. Dworcowej. Panie prosimy o pomoc w kościele, a Panów na zewnątrz świątyni.
8. Składam serdeczne podziękowanie w imieniu mieszkańców Walkowic wszystkim rodzinom z naszej parafii, które złożyły dar serca na remont generalny kaplicy w Walkowicach. W tym tygodniu ofiary złożyły 54 rodz. z naszej parafii. Do chwili obecnej ofiary na ten cel złożyły już 152 rodziny. W tym tygodniu w środę zakończymy zasadniczy remont generalny w kaplicy w Walkowicach. Zostały wykonane następujące prace nowa posadzka z pięknych płyt, zostały wykonane i zamontowane nowe okna i drzwi, został zamontowany nowy sufit wraz z izolacją, zostały wymienione instalacje elektryczna i nagłośnienia, zostały odnowione stacje drogi krzyżowej wraz ze złoceniami. W środę zostanie zamontowany nowy obraz olejny wykonany przez artystów z Poznania( twórców obrazów św. Siostry Faustyny, św. Jana Pawła II, Sługi Bożego Kard. Augusta Hlonda znajdujące się w naszym kościele parafialnym) mamy także już w kaplicy nowe tabernakulum oraz nowe oświetlenie . Koszty materiałowe i koszty pracy do końca czerwca przekroczą kwotę 86000 zł. Do chwili obecnej dzięki szczodrobliwości drogich parafian spłaciłem już 75500 zł. Do najbliższego piątku spłacę wszystkie zobowiązania dotyczące remontu kaplicy w Walkowicach.
9. Zmarli nasi parafianie : śp. Henryk Palczak lat 71 z Sarbi 40 . Pogrzeb odbył się w sobotę .
Śp. Agnieszka Chojnacka lat 99 z Walkowic. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o 13.00 Msza Święta w kościele a następnie pogrzeb na cmentarzu w Walkowicach
10. Zapowiedzi przedmałżeńskie pierwsze :
Hubert Oborski st. w. rz-kat. zam. Romanowo Górne 4 oraz Monika Maria Kuta st. w. rz-kat. zam. Gulcz ul. Czarnkowska 29
Zapowiedzi przedmałżeńskie drugie:
Jakub Jan Parecki st. w. rz-kat. zam. Ujście ul. Strzelecka 1 oraz Natalia Just st. w. rz-kat zam. Romanowo G. 18a
Pragną przyjąć łaskę sakramentu małżeństwa.
11. W tym tyg. 30 czerwca zakończę służbę proboszcza w naszej parafii a następnego dnia obowiązki proboszcza przejmie ksiądz Paweł Froelich, którego powitamy uroczyście w sobotę i niedzielę podczas Mszy Świętych.
Pragnę podziękować moim kochanym Parafianom za 10 lat wspólnej modlitwy , pracy , nauki, radości i cierpienia , które mogliśmy dzięki łasce Pana Boga wspólnie przeżyć. Życzę Wam wszystkim Bożego błogosławieństwa oraz opieki NMP i świętego Wojciecha. Polecam Was wszystkich w pokornej modlitwie. Zostańcie z Bogiem.