wtorek, 25 września 2018
Nasza Parafia

Miejsca Kultu

W służbie Bogu

Licznik odwiedzin
845395
dzisiajdzisiaj163
wczorajwczoraj264
w tym tygodniuw tym tygodniu427
w tym miesiącuw tym miesiącu8495
gości on line 40

Archiwum

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 12 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 18.06.2017

1. Spowiedź od pon. do soboty od godz. 18.15
2. Nabożeństwo czerwcowe w łączności z procesją eucharystyczną.
3. W środę nowenna przed Mszą Świętą o godz. 18.45.
4. Biuro Parafialne czynne będzie we wtorek od 17.00 – 18.00
5. Dziękujemy za dary do kuchni: nabiał, drób, grzyby i owoce.
6. Dziękujemy sprzątającym kościół mieszkańcom ul. Parkowej za pracę i ofiarę na remont kaplicy w Walkowicach 760zł. W tym tygodniu prosimy o pomoc w sobotę na godz. 9.00 wszystkich mieszkańców ul. Starowiejskiej. Panie prosimy o pomoc w kościele, a Panów na zewnątrz świątyni.
7. Składam serdeczne podziękowanie w imieniu mieszkańców Walkowic wszystkim rodziną z naszej parafii, które złożyły dar serca na remont generalny kaplicy w Walkowicach. W tym tygodniu ofiary złożyły 72 rodz. z naszej parafii. Do chwili obecnej koszty materiałowe oraz koszty wykonanej pracy przekroczyły 64000 złotych. Zwracam się w imieniu mieszkańców Walkowic, Rady Ekonomicznej oraz własnym z serdecznym apelem o dobrowolną pomoc finansową, która pomoże nam w najbliższych 10 dniach pokryć koszty materiałowe oraz koszty pracy związane z remontem generalnym kaplicy w Walkowicach . Koszty materiałowe i koszty pracy do końca czerwca przekroczą kwotę 86000 zł. Dobrowolne ofiary na ten cel prosimy złożyć w najbliższych tygodniach w kopertach, które możemy zabierać ze stolika z tyłu kościoła albo u przedstawicieli Rady Ekonomicznej przed kościołem.20 czerwca zostanie zamontowane piękne nowe tabernakulum, zostanie położona nowa posadzka oraz dokończone będzie malowanie całej kaplicy.
8. Zapowiedzi przedmałżeńskie pierwsze:
Jakub Jan Parecki st. w. rz-kat. zam. Ujście ul. Strzelecka 1 oraz Natalia Just st. w. rz-kat zam. Romanowo G. 18a
Zapowiedzi przedmałżeńskie drugie:
Adam Rążewski st. w. rz-kat. zam. Walkowice 52 oraz Anna Maria Szwedek st. w. rz-kat. zam. Zofiowo 24
Michał Walerowski st. w. rz-kat. zam. Sarbka 16 oraz Magdalena Mrotek st. w. rz-kat. zam. Sarbka 16
Pragną przyjąć łaskę sakramentu małżeństwa.
9. W poniedziałek W oktawie Bożego Ciała odpowiedzialnymi za procesje wokół kościoła będą Jabłonowo i Węglewo we wtorek Romanowo w środę Walkowice a w Czwartek 22.06 ołtarze przygotują przy Matce Bożej Kruszewo i Bronisławki, przy 12 stacji Drogi Krzyżowe Walkowice i Romanowo, przy dzwonach Sarbia i Sarbka i przy krzyżu misyjnym Jabłonowo i Węglewo
10. W piątek po Mszy Świętej procesja do Figury Serca Pana Jezusa przy ul. Dworcowej i nabożeństwo przy figurze.
11. W czwartek ks. Arcybiskup potwierdził iż z dniem 01.07.2017 roku rozpocznę posługę proboszcza w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Koziegłowach pod Poznaniem z zadaniem zbudowania kościoła. Pragnę do końca czerwca wykonać główne prace remontowe w kaplicy w Walkowicach. Bardzo proszę o modlitwę w int. naszej parafii, nowego proboszcza oraz mojej osoby. Bóg Zapłać za wszelką życzliwość. Chciałbym pożegnać się z Drogimi Parafianami w następną niedziele tzn. 25.06.2017r na MSzy Świętej o godz. 11.00. Ks. Arcybiskup powołał na funkcje proboszcza naszej parafii ks. mgr. Pawła Froelicha dotychczasowego wikariusza parafii św. Krzyża w Szamotułach . Nowy ksiądz proboszcz podejmie swoje obowiązki z dniem 1 lipca. Polecamy Go modlitwie całej naszej Parafii.