wtorek, 12 g 2017
Nasza Parafia

Miejsca Kultu

W służbie Bogu

Licznik odwiedzin
760517
dzisiajdzisiaj273
wczorajwczoraj271
w tym tygodniuw tym tygodniu544
w tym miesiącuw tym miesiącu3387
gości on line 35

Archiwum

Ogłoszenia i intencje

OGŁOSZENIA PARAFIALNE II Niedziela Adwentu 10.12.2017 r.

Dzisiaj dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po mszy św. zbiórkę do puszek przeznaczamy na fundusz pomocy Kościołowi na Wschodzie.  Po mszach św. będziemy mogli nabyć świece Caritas na stół wigilijny: małe po 6zł, duże po 13 zł. Opłatki na stół wigilijny możemy nabywać po mszach św. przy ołtarzu. Przy bocznym ołtarzu w pudełku umieszczone są kolorowe opłatki dla bydła.

W tym tygodniu wspomnienie liturgiczne: w poniedziałek św. Papieża Damazego, we wtorek NMP z Guadalupe, w środę św. Łucji, w czwartek św. Jana od Krzyża.

W poniedziałek spotkanie kręgu biblijnego. 

Biuro parafialne czynne w czwartek od 16.00-17.00. Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 19:30. W czasie adoracji spowiedź św.


Zapraszamy dzieci ,młodzież i dorosłych w środę 13 grudnia na godz. 19:00 na projekcję filmu pt. „Narodzenie” w Wiejskim Domu Kultury w Kruszewie.

W dni powszednie msze św. roratnie ku czci NMP o godz. 18:00 i w sobotę o 8:00. Dzieci przychodzą z zapalonymi lampionami, przed mszą św. składają serduszka na których wypisują dobre uczynki i składają je przy figurze Matki Bożej Fatimskiej, dla dzieci losowanie figurek Matki Najświętszej. Dorośli również mogą w tym roku składać dobre czyny na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej, dla nich losowanie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w sukience zawierzenia.

Spowiedź św. adwentowa  w parafii w poniedziałek 18 grudnia w godzinach: 11:00- 12:00, 15:00- 16:00, 16:30- 17:30, 19:00- 20:00. W kaplicy w Walkowicach od 15.00-16.00

Spowiedź św. w dekanacie 13 grudnia (środa)- Połajewo, 15 grudnia (piątek)- Ryczywół, 16 grudnia (sobota)- Lubasz, 18 grudnia (poniedziałek)- Gębice i Kruszewo, 19 grudnia (wtorek)- Boruszyn, 20 grudnia (środa)- Czarnków w Kościele p.w. Marii Magdaleny,

21 grudnia (czwartek)- Czarnków w Kościele p.w. Chrystusa Najwyższego Kapłana

Koło Rolnicze i Rada Sołecka z p. Sołtysem zaprasza w niedzielę 17 grudnia o godz. 16:00 w Sali Wiejskiego Domu Kultury w Kruszewie na spotkanie opłatkowe. W Sarbii w niedzielę o 15:00, w Jabłonowie 15 grudnia w piątek o 19:00, w sobotę 16 grudnia w Bronisławkach na godz. 16:00.

Za tydzień po mszy św. ofiarę przeznaczymy na upominki dla chorych.                         

Kalendarze misyjne do nabycia w cenie 5 zł.

Dziękuję:

za sprzątanie kościoła mieszkańcom Romanowa. Za tydzień proszę o sprzątanie mieszkańców Romanowa : p. Dariusza Kitę, Sławomira Wylegałę, p.Bogdana Nowickiego, p.Tomasza Siemieniewskiego, p. Jarosława Nowaka.

za ofiarę przeznaczona na ogrzewanie kościoła

za dary do kuchni: ciasto,

Rada Rodziców, Szkolne Koło Caritas i Uczniowie naszej szkoły w Kruszewie zapraszają wszystkich do szkoły na szkolny kiermasz świąteczny który odbędzie się dzisiaj od godz. 9:00- 14:00. Podczas spotkania można zakupić ozdoby wykonane przez rodziców i uczniów, świąteczne pierniki, barszcz, pierogi, kawę i ciasto. Atrakcją  będzie św. Mikołaj który będzie przyjmował listy od dzieci i fotografował się z nimi oraz wykwalifikowany kucharz który przygotuje pierogi w Państwa obecności.

Pielgrzymka do Ziemi Świętej z ks. Rafałem Dąbrowiczem w terminie

14-20.11.2018 r., szczegóły wyjazdu na plakacie przy wyjściu z kościoła.

Zmarła nasze parafianka śp. Jadwiga Janicka z Jabłonowa. Polećmy Zmarłą Miłosierdziu Bożemu, Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

ks. Paweł Piotr Froelich

                                                                                     proboszcz

Intencje Mszalne 11.-17.12.2017r.

Poniedziałek 11.12
18.00 – śp. Antoni Przygocki int. od żony i dzieci z rodzinami

Wtorek 12.12
18.00 – śp. Czesław Boguszewski w 1 r. śm. int. od żony i dzieci i syna Jacka

śp. Władysław Krause int. od rodziny Skowrońskich i Hedeszyńskich

Środa 13.12
18.00 – śp. Sabina Filoda int. od rodziny Mrozińskich z Radosławem

śp. Edwin, Teresa May i zmarłych z rodziny May

Czwartek 14.12
18.00 – śp. Patryk Przewdzięk int. od Patrycji, Grzegorza z rodzicami i siostrą

Piątek 15.12
18.00 – śp. Patryk Przewdzięk z okazji urodzin int. od rodziców

Sobota 16.12

18.00 – śp. Piotr Michalski w 19 r. śm. i Krzysztof Michalski i zm. z rodziny
– śp. Józef Krzysztofik
– śp. Agnieszka, Stanisław, Artur Florek

śp. Jadwigta Szalewska i zm. z rodziny Terleckich

Niedziela 17.12
8.15 – śp. Sabina Filoda int. od koleżanek z pracy i zaprzyjaźnionych koleżanek

9.30 Węglewo – W 18 ur. Damiana
– śp. Henryk, Maria, Zygmunt, Ma
rianna

11.00 – śp. Franciszek Górzny w 2 r. śm., Zofia, Tomasz Górzni i zm. z rodziny
– W int. Igi w 1 r. ur. int. od rodziców

W int. Małżonków Ireny i Tadeusza w 35 r. ślubu oraz 65 r. ur. Ireny int. od synów Sławka z rodziną i Dariusza

13.00 – Walkowiceśp. Edmund, Balbina, Paweł Welnic, Anna, Zdzisław Nowak, Marianna, Maksymilian, Edmund, Wiktor Piątek, Aniela Ćwirko, Teresa, Anita Łozińska, Alojzy Zbonik, Maria Ciszak i zm. z rodziny

15.00 – Sarbia – śp. Cecylia i Henryk Polowczyk i za żywych i zmarłych mieszkańcow Sarbi i Sarbki

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXXV I niedziela adwentu 03.12.2017 r.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy adwent. Czas nowego okresu liturgicznego który będziemy przeżywać pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”

  W dni powszednie msze św. roratnie ku czci NMP o godz. 18:00 i w sobotę o 8:00. Dzieci przychodzą z zapalonymi lampionami, przed mszą św. składają serduszka na których wypisują dobre uczynki i składają je przy figurze Matki Bożej Fatimskiej, dla dzieci losowanie figurek Matki Najświętszej. Dorośli również mogą w tym roku składać dobre czyny na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej, dla nich losowanie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w sukience zawierzenia, który jest darem zmarłego śp. O. prof. Zachariasza Jabłońskiego z Jasnej Góry.

Za tydzień poświęcimy opłatki i będzie można nabyć świece Caritas.

Dzisiejsza ofiara po mszy przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła.

W tym tygodniu wspomnienie liturgiczne: w poniedziałek św. Barbarę, św. Jana Damasceńskiego, w środę św. bp Mikołaja, w czwartek św. bp Ambrożego, w piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

W poniedziałek spotkanie kręgu biblijnego.

We wtorek spotkanie z kandydatami do bierzmowania po mszy św.

W środę 6 grudnia o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z p. Ewą z firmy Vestimentum z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych odnośnie alb.

Biuro parafialne czynne w czwartek od 16.00-17.00. Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 19:30. W czasie adoracji spowiedź św.

W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Od godz. 12:00 do 13:00 wystawiony będzie Najśw. Sakrament. Jest to godzina łaski od Niepokalanej. Zachęcam do powierzenia siebie i osobistych spraw Maryi Niepokalanej. Na mszy św. o godz. 18:00 poświęcenie medalików Niepokalanej dzieciom komunijnym. Następnie uroczyste nałożenie poświęconych medalików przez rodziców albo chrzestnych. Po Mszy św. krótkie spotkanie z rodzicami dzieci. Składka przeznaczona będzie na biedne kościoły w Polsce.

Dziękuję:

za sprzątanie kościoła mieszkańcom Romanowa i złożoną ofiarę na kościół  150 zł. Za tydzień proszę o sprzątanie mieszkańców Romanowa : p. Agnieszkę Pietruszewską, p. Mariana Juskowiaka, p. Roberta Dreczkę, p. Piotra Kałużę, p. Rafała Wylegałę

za złożone ofiary od chorych 750zł

za dary do kuchni: nabiał, ciasto

p. Danucie i  p. Halinie  za dekorację adwentowe oraz p. Janinie  za wykonane prace na rzecz parafii.

Rada Rodziców, Szkolne Koło Caritas i Uczniowie naszej szkoły w Kruszewie zapraszają wszystkich do szkoły na szkolny kiermasz świąteczny 10 grudnia 2017r. od godz. 9:00- 14:00. Podczas spotkania można zakupić ozdoby wykonane przez rodziców i uczniów, świąteczne pierniki, barszcz, pierogi, kawę i ciasto. Atrakcją  będzie św. Mikołaj który będzie przyjmował listy od dzieci i fotografował się z nimi oraz wykwalifikowany kucharz który przygotuje pierogi w Państwa obecności.

Dyrektor, Nauczyciele, Pracownicy Publicznego Przedszkola w Gębicach oraz Dzieci i ich Rodzice serdecznie zapraszają na Charytatywny Koncert Świąteczny „Wszyscy razem dla Niny” i kiermasz który odbędzie się dnia 9 grudnia o godzinie 15:00 w Sali Wiejskiej w Sarbi. Nina choruje na nieuleczną, genetyczną chorobę Battena, która powoduje pogarszanie się wszystkich funkcji ośrodkowego układu nerwowego, aż do ogólnego wyniszczenia organizmu. Jedyną szansą na przedłużenie życia jest terapia prowadzona na terenie Niemiec która sfinansowana zostanie przez stronę niemiecką. Pomimo to potrzebne są środki do przeprowadzenia dodatkowych badań, zakupienia leków i pokrycia kosztów wyjazdu do Niemiec.

Pielgrzymka do Ziemi Świętej z ks. Rafałem Dąbrowiczem w terminie

14-20.11.2018 r., szczegóły wyjazdu na plakacie przy wyjściu z kościoła.

Zmarły nasze parafianki śp. Maria Centkiewicz z Sarbi i śp. Bogumiła Urbaniak z Kruszewa msza św. pogrzebowa w środę 6 grudnia w kościele w Kruszewie o godz.12:00 a następnie pogrzeb na cmentarzu. Polećmy Zmarłych Miłosierdziu Bożemu, Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

ks. Paweł Piotr Froelich

                                                                                                                                              proboszcz

Intencje Mszalne 04.-10.12.2017r.

Poniedziałek 04.12

18.00 – śp. Sabina Filoda int. od sąsiadów
                   

Wtorek 05.12
18.00 –  śp. Kazimiera Siodła int. od mieszkańców Marunowa Dolnego  

Środa 06.12
18.00 –  śp. Patryk Przewdzięk int. od Kamila,Dagmary i Kamili

Czwartek 07.12
18.00 –  śp. Henryk Palczak int. od siostrzenicy Alicji z rodziną

Piątek 08.12
18.00 – śp. Sabina Filoda int. od Zofii i Michała z rodziną

Sobota 09.12

18.00 – śp. Aleksy Knapski int. od Krzysztofa z rodziną
             śp. Zdzisław Wylegała w 6 r. śm.

Niedziela 10.12
8.15 – śp. Sabina Filoda int. od cioci Florentyny

           śp. Stefan Antoniewicz int. od syna Andrzeja z rodziną

9.30 Węglewo –  p. Walerczak

11.00 –  śp. Teresa Janc
              śp. Patryk Przewdzięk int. od Służby Liturgicznej
              śp. Stanisław Bydołek
              śp. Janina, Zbigniew Polek
              śp. Janina, Michał Bydołek
              śp. Maria Oleśków
              śp. Michał Maciborek

13.00– Walkowiceśp. Maria, Anna, Franciszka Ćwiklak, Genowefa, Antoni, Przemysław Gałązka, Teresa Łozinska, Felicja Just i zmarłych z tych rodzin

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXXIV Niedziela urocz. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 26.11.2017 r.

Dzisiaj uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata kończąca rok liturgiczny w Kościele i patronalne święto Akcji Katolickiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ministrantów. Ofiara w tym dniu będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

Za tydzień rozpoczyna się Adwent. W czasie mszy św. niedzielnych Słowo Boże wygłosi ks. Wojciech Nowicki- dyrektor radia Emaus. W dni powszednie msze św. roratnie ku czci NMP o godz. 18:00.

 
W tym tygodniu wspomnienie liturgiczne: w czwartek św. Ap. Andrzeja, w sobotę bł. Rafała Chylińskiego.

W poniedziałek spotkanie kręgu biblijnego.

We wtorek całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej Parafii. Zachęcam do uczestnictwa. Z tej okazji dodatkowa Msza św. o godz. 9.00 na rozpoczęcie Adoracji.

Biuro parafialne czynne w środę od 16.00-17.00. Po Mszy św. o godz. 19:00 w Wiejskim Domu Kultury odbędzie się prelekcja na temat Madagaskaru, zapraszam do uczestnictwa.

W czwartek adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 19:30. W czasie adoracji spowiedź św.

W piątek przypada I piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 16.30.

Odwiedziny osób chorych i starszych według stałego porządku w piątek i w sobotę. 

Już dziś zapowiadam, że 6 grudnia po Mszy św. roratniej odbędzie się spotkanie z p. Ewą z firmy Vestimentum z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych odnośnie alb.

Policja zwraca się z apelem o umieszczenie w jak najszybszym czasie numerów domów na prywatnych posesjach.

Dyrektor, Nauczyciele, Pracownicy Publicznego Przedszkola w Gębicach oraz Dzieci i ich Rodzice serdecznie zapraszają na Charytatywny Koncert Świąteczny „Wszyscy razem dla Niny” i kiermasz który odbędzie się dnia 9 grudnia o godzinie 15:00 w Sali Wiejskiej w Sarbi. Nina choruje na nieuleczną, genetyczną chorobę Battena, która powoduje pogarszanie się wszystkich funkcji ośrodkowego układu nerwowego, aż do ogólnego wyniszczenia organizmu. Jedyną szansą na przedłużenie życia jest terapia prowadzona na terenie Niemiec która sfinansowana zostanie przez stronę niemiecką. Pomimo to potrzebne są środki do przeprowadzenia dodatkowych badań, zakupienia leków i pokrycia kosztów wyjazdu do Niemiec.

Za tydzień ofiara zbierana po Mszy św. przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.

Dziękuję:

za sprzątanie kościoła mieszkańcom Romanowa i złożoną ofiarę na kościół. Za tydzień proszę o sprzątanie mieszkańców Romanowa : p. Michała Kota, p. Tomasza Rotko, p. Leonarda Busse, p. Gerarda Busse, p. Piotra Dąbrowskiego.

Panu Zbigniewowi Sówka za prace wykonane na rzecz parafii

ks. Paweł Piotr Froelich
proboszcz