sobota, 19 sierpnia 2017

Kościół ewangelicki wyremontowany przez mieszkańców Węglewa i poświęcony 25 sierpnia 1946r przez księdza Bolesława Mielcarskiego.  Nabożeństwa w kościele pw. Najświętszej Marii Panny Częstochowskiej odbywały się co dwa tygodnie.

Dzięki sugestii księdza Mariana Derkaczewskiego powiększono teren wokół kościoła. Na straży świątyni stoją rzeźby ufundowane przez okolicznych parafian. Są to św Florian, Antoni, Stanisław i Izydor a na wieży kościoła św. Krzysztof.(6 sierpnia 2001). Wymieniono przedwojenną dachówkę ,zmieniono wnętrze i wyposażenie kościoła

Tradycją essays writing service staly się piesze pielgrzymki do Węglewa na odpust Najświętszej Marii Panny Częstochowskiej w ostatnią niedzielę sierpnia. Pierwsza odbyła się 23 sierpnia 1998 roku.