czwartek, 16 sierpnia 2018
Nasza Parafia

Miejsca Kultu

W służbie Bogu

Licznik odwiedzin
832643
dzisiajdzisiaj10
wczorajwczoraj206
w tym tygodniuw tym tygodniu612
w tym miesiącuw tym miesiącu3157
gości on line 69

Archiwum

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 27.05.2018 r.

Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ofiary przed kościołem przeznaczymy na ogrzewanie kościoła.

W tym tygodniu wspomnienie liturgiczne: we wtorek św. Urszuli Ledóchowskiej, dz., patronki Archidiecezji, w środę św. Jana Sarkandra, w piątek św. Justyna .

Nabożeństwa majowe od poniedziałku do środy o godz. 18:30, a w niedzielę po mszy o godzinie 11:00.

Od piątku 1 czerwca rozpoczynamy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca P. Jezusa.

We wtorek biuro parafialne czynne od 16:00 do 17:00

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w połączeniu z nabożeństwem majowym.

W czwartek przypada Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa, msze św. o godz. 8:15 po której wyruszy procesja eucharystyczna po ulicach Kruszewa: ul. Starowiejską i Parkową do kościoła po której nastąpi msza św. około godz. 11:00. Uprzejmie proszę o pomoc Panów Strażaków o zabezpieczenie naszej procesji, Panów niosących baldachim. Zapraszam do udziału dzieci komunijne, dzieci do sypania kwiatków, ministrantów i poczty sztandarowe . Proszę o udekorowanie flagami i emblematami eucharystycznymi domostwa. W oktawie Bożego Ciała posługę w procesji podejmują następujące wioski:

Piątek- Marunowo, Bronisławki, Os. Polne

Sobota- Sarbia i Sarbka

Niedziela- Kruszewo

Poniedziałek- Jabłonowo i Węglewo

Wtorek- Romanowo

Środa- Walkowice

Czwartek- przy grocie Matki Bożej-Jabłonowo i Węglewo , przy stacji XII drogi krzyżowej-Kruszewo i Bronisławki, przy dzwonach- Walkowice i Marunowo przy krzyżu misyjnym- Sarbia i Sarbka,

W pierwszy piątek i pierwszą sobotę odwiedziny chorych według stałego porządku od godz. 8.00, zmiana dotyczy tylko chorych z Jabłonowa i Węglewa, których odwiedzę w sobotę . Spowiedź św. w piątek od godz. 17:00. Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie dla członków Akcji Katolickiej.

Zachęcam do udziału w Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, wyjście z Czarnkowa 3 lipca, wejście na Jasną Górę 15 lipca. Zapisy 16 i 30 czerwca w parafii św. Marcina w Poznaniu, godz. 13:00- 15:00 oraz online od 1 do 7 lipca.

Zachęcam również do udziału w pielgrzymce z parafii św. Michała w Poznaniu do Medjugorie. Dokładne informacje można uzyskać u ks. proboszcza.

Za tydzień dzień Dziękczynienia Bożej Opatrzności za łaski. Chcemy dobrowolnie wesprzeć Świątynię Bożej Opatrzności.

Dziękuję:
Za sprzątanie kościoła mieszkańcom Jabłonowa oraz za złożoną ofiarę zł na kościół. Za tydzień proszę o sprzątanie mieszkańców z Jabłonowa : p. Jana Skibińskiego, p. Sławomira Stróżyńskiego, p. Macieja Martenkę i mieszkańców Jabłonowa Buków

Za dary do kuchni

za dwie ofiary na Kościół

Zmarła Parafianka Śp. Maria Piątek z Sarbii l. 88 Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie...

                                               ks. Paweł Piotr Froelich proboszcz

Kalendarz liturgiczny
 
Czwartek XIX tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie dowolne Św. Stefana Węgierskiego
16 sierpnia 2018r.

Imieniny
dzisiaj : Stefana Rocha
jutro: Anity Elizy

Najnowsze zdjęcia

Galeria zdjęć

Ostatnio dodane