Nasza Parafia

Miejsca Kultu

W służbie Bogu

Licznik odwiedzin
884040
dzisiajdzisiaj105
wczorajwczoraj451
w tym tygodniuw tym tygodniu1072
w tym miesiącuw tym miesiącu8791
gości on line 10

Archiwum

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 27.05.2018 r.

Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ofiary przed kościołem przeznaczymy na ogrzewanie kościoła.

W tym tygodniu wspomnienie liturgiczne: we wtorek św. Urszuli Ledóchowskiej, dz., patronki Archidiecezji, w środę św. Jana Sarkandra, w piątek św. Justyna .

Nabożeństwa majowe od poniedziałku do środy o godz. 18:30, a w niedzielę po mszy o godzinie 11:00.

Od piątku 1 czerwca rozpoczynamy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca P. Jezusa.

We wtorek biuro parafialne czynne od 16:00 do 17:00

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w połączeniu z nabożeństwem majowym.

W czwartek przypada Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa, msze św. o godz. 8:15 po której wyruszy procesja eucharystyczna po ulicach Kruszewa: ul. Starowiejską i Parkową do kościoła po której nastąpi msza św. około godz. 11:00. Uprzejmie proszę o pomoc Panów Strażaków o zabezpieczenie naszej procesji, Panów niosących baldachim. Zapraszam do udziału dzieci komunijne, dzieci do sypania kwiatków, ministrantów i poczty sztandarowe . Proszę o udekorowanie flagami i emblematami eucharystycznymi domostwa. W oktawie Bożego Ciała posługę w procesji podejmują następujące wioski:

Piątek- Marunowo, Bronisławki, Os. Polne

Sobota- Sarbia i Sarbka

Niedziela- Kruszewo

Poniedziałek- Jabłonowo i Węglewo

Wtorek- Romanowo

Środa- Walkowice

Czwartek- przy grocie Matki Bożej-Jabłonowo i Węglewo , przy stacji XII drogi krzyżowej-Kruszewo i Bronisławki, przy dzwonach- Walkowice i Marunowo przy krzyżu misyjnym- Sarbia i Sarbka,

W pierwszy piątek i pierwszą sobotę odwiedziny chorych według stałego porządku od godz. 8.00, zmiana dotyczy tylko chorych z Jabłonowa i Węglewa, których odwiedzę w sobotę . Spowiedź św. w piątek od godz. 17:00. Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie dla członków Akcji Katolickiej.

Zachęcam do udziału w Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, wyjście z Czarnkowa 3 lipca, wejście na Jasną Górę 15 lipca. Zapisy 16 i 30 czerwca w parafii św. Marcina w Poznaniu, godz. 13:00- 15:00 oraz online od 1 do 7 lipca.

Zachęcam również do udziału w pielgrzymce z parafii św. Michała w Poznaniu do Medjugorie. Dokładne informacje można uzyskać u ks. proboszcza.

Za tydzień dzień Dziękczynienia Bożej Opatrzności za łaski. Chcemy dobrowolnie wesprzeć Świątynię Bożej Opatrzności.

Dziękuję:
Za sprzątanie kościoła mieszkańcom Jabłonowa oraz za złożoną ofiarę zł na kościół. Za tydzień proszę o sprzątanie mieszkańców z Jabłonowa : p. Jana Skibińskiego, p. Sławomira Stróżyńskiego, p. Macieja Martenkę i mieszkańców Jabłonowa Buków

Za dary do kuchni

za dwie ofiary na Kościół

Zmarła Parafianka Śp. Maria Piątek z Sarbii l. 88 Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie...

                                               ks. Paweł Piotr Froelich proboszcz

Kalendarz liturgiczny
 
Środa II tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie dowolne Bł. Wincentego Lewoniuka i 12 Towarzyszy
23 stycznia 2019r.

Ostatnio dodane